Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu

Ve dnech 13. - 14. září se v Ostravě uskutečnil další ročník MČR mládeže do 14 let v rapid šachu. Z našeho kraje se turnaje zúčastnilo 12 šachistů. V těsném boji o medaile byli do poslední chvíle Viktorie Všetulová, Adéla Bierská a Alexandr Skalský, nejlepším naším umístěním nakonec bylo 4. místo Viktorky.

Turnaj byl celkově pěkně zorganizovaný, pořadatelé velmi milí a ochotní. Hrací místnost a zázemí pro rodiče a trenéry solidní. Trošku hektičtější bylo stravování jídelnového typu. A slabší bylo ubytování, kde hlavně akustická stránka ubytovny (každé otevření a zavření dveří bylo slyšet na celém patře) nebyla příliš slavná.

V kategorii H14 nás reprezentovali František Mrkus (Staré Město, 5 bodů, 16. místo), David Opluštil (Postoupky, 4,5 bodu, 20. místo) a Karel Vraj (Hošťálková, 4 body, 30. místo). V kategorii H12 Alexandr Skalský (Staré Město, 5,5 bodu, 9. místo), Ondra Vraj (Hošťálková, 4,5 bodu, 19. místo) a Patrik Richvalský (Zlínterm, 4 body, 29. místo). V kategorii H10 Štěpán Řezníček (Vsetín, 4,5 bodu, 26.místo).

V kategorii D14 bojovaly naše slečny Adéla Bierská (Vsetín, 5,5 bodu, 6. místo), Klárka Dančáková (Vsetín, 4,5 bodu, 15. místo) a Lucka Ambrožová (Staré Město, 4 body, 16. místo). V kategorii D12 Zdeňka Jordová (Postoupky, 4 body, 16. místo). V kategorii D10 Viktorie Všetulová (Staré Město, 6 bodů, 4. místo).

Trojice našich hráčů výrazně zasáhla do bojů o medailová umístění. V nejmladší dívčí kategorii bojovala Viktorka Všetulová celý turnaj na špičce, od prvního kola kosila jednu favoritku za druhou a po prvním dnu přenocovala na samostatné první příčce. Teprve nepovedená partie posledního kola Viktorku připravila o medaili, při výhře nad papírově slabší soupeřkou by dokonce slavila zlato. I tak ale pro Viky pochvala za velmi dobré výkony a za rázné nakročení do úplné republikové špičky ve své kategorii!

Mezi nejstaršími slečnami válčila o špičku turnajového pořadí Adéla Bierská, kterou o medailové umístění připravily až nedotažené (byť dobře rozehrané) partie 7. a 8. kola s prvními dvěma hráčkami konečného pořadí. Áďa však znovu předvedla velkou sílu a pokud se vyvaruje zbytečných chyb ve vyhraných či skorovyhraných pozicích, bude ještě nebezpečnější. A šesté místo ve vyrovnané kategorii D14 není vůbec špatné.

Mezi chlapci do 12 let podal velmi slušný výkon Alexandr Skalský. Dvěma důležitými výhrami v 7. a 8. kole se probojoval na špičku a v posledním kole bojoval o medaili. Po prohře skončil celkově devátý.

Škoda nevyužitých příležitostí u Viktorky, Ádi i Saši, avšak všichni tři dokázali dobře bojovat s nejlepšími a zaslouží pochvalu. Teď hlavně musíme všechno povedené i nepovedené dobře zpracovat a - jak jinak - pracovat! :-) A to stejné platí i pro všechny ostatní naše hráče v turnaji.

Přidávám ještě odkazy na zajímavé články k turnaji na stránkách Novoborského šachového serveru Novoborského šachového serveru a Postoupek.

Martin Beil

16.9.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky