Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

O pohár starosty Osvětiman 2006

První turnaj nové šachové sezóny 2006/07 v okrese Uherské Hradiště byl 3.ročník poháru starosty Osvětiman . Letos se jej zúčastnilo rekordních 90 hráčů , což je ve srovnání s minulým ročníkem , kdy hrálo 50 hráčů znatelný vzestup . To je jistě nejlepší vysvědčení pro agilní organizátory z Osvětiman , kteří připravili spoustu finančních i věcných cen . Hráči nepřijeli jen z okresu Uherské Hradiště potažmo Zlínského kraje , ale i např. z Brna , Veselí nad Moravou , Hustopečí a několik hráčů i ze Slovenska .
Vítězem se stal IM Pavel Zpěvák ze Starého Města se ziskem 7,5 bodu z 9 partií . Na druhém místě se stejným bodovým ziskem , ale o bod horším pomocným hodnocením skončil obhájce loňského vítězství FM František Vrána též ze Starého Města . Třetí místo se 7 body obsadil Jan Uhmann st. z Ořechova . Se čtvrtým místem se musel spokojit první nasazený IM Jan Sosna ze Zlína , který získal 7 bodů . S pátým místem byl jistě spokojen až 31.nasazený František Štec z Přerova ( 6,5 bodu ) .
Jelikož řízení a losování se ujalo zkušené a sehrané ?duo Volčík? , turnaj neměl prodlev ani problémů . Navíc nejmladší z dynastie Volčíků , jedenáctiletý Luděk se v prvním kole postaral o velké překvapení , když porazil Josefa Mudráka z Kroměříže .
V příloze se můžete podívat na celkové pořadí .

Soubor ke stažení (XLS)

10.9.2006  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky