Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Memoriál Vratislava Hory

O uplynulém víkendu se hrál 6.ročník Memoriálu Vratislava Hory organizovaný oddíly Starého Města a Boršic za podpory Zlínského kraje jako vzpomínka na tohoto vynikajícího trenéra. Tentokráte byla změna jak v místě konání, tak i v systému turnaje. Hrálo se v Boršicích místo Hluku a nehrál se turnaj družstev, ale jednotlivců. Nejlepší týmy se pak vyhlašovaly dle bodových zisků jednotlivých hráčů.

Celkem se sešlo 54 hráčů z oddílů našeho kraje, ale i hráči z Havířova nebo Orlové. Nejlépe si s nástrahami turnaje dovedl poradit Ondřej Stuchlý ze Starého Města z osmi body z devíti partií. Se ztrátou jednoho bodu pak skončil Michal Skalka z Veselí nad Moravou. Třetí místo obsadil František Mrkus ze Starého Města. V první desítce skončili i sedmý Richard Štefaník, osmý Alexandr Skalský (oba Staré Město) a 9.Pavel Tománek z Boršic. A jelikož se turnaj hraje pro všechny kategorie dohromady (letos pro hráče narozené 1996 a mladší), tak se vyhodnocuje i kategorie do 12 let. V té byl nejlepší Alexandr Skalský před Vlastimilem Babulou a Janem Vávrou (všichni Staré Město). V kategorii týmů si nejlépe vedl tým Starého Města A před Orlovou a Veselím nad Moravou. V mladší kategorii pak bylo pořadí Staré Město B, Havířov a Staré Město C.

Novinkou byl pak i doprovodný rapid turnaj pro dospělé. V něm se utkalo 30 hráčů včetně velmistra Marka Vokáče. První trojice získala 5,5 bodu ze sedmi partií. Nejlepší pomocné hodnocení měl Rostislav Kuboš z Orlové, druhý skončil Vojtěch Dobeš ze Starého Města, třetí pak byl Marek Vokáč z Turnova.

Výsledky mládežnického turnaje jsou zde, doprovodného pak zde. Stránky turnaje jsou pak zde.

25.5.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky