Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Hošťalovská šachová naděje KM Josef Bednařík!!

Další z řad Hošťalovské líhně se nám poslední dobou vyšvihl výkonnostně velmi nahoru. Pepa Bednařík jeden z hlavním tahounů mužstev Hošťálkové ´´A´´ a ´´B´´ se nově zařadil mezi kandidáty mistra od 5. května. 2014. Jeho národní elo je nyní 2124 což je na jeho mladý věk (17) ne tak časté.

Nutno podotknout, že Pepa v jeho začátcích to neměl vůbec snadné, jelikož jsme tu měli hodně šachových nadějí, co měli přírodního talentu daleko více. Pepa však svou velkou dřinou, zarputilostí, poctivým plněním šachových úkolů a několika hodin týdně tréninku tento deficit rychle smazal a teď dokonce všechny vrstevníky převyšuje. Navíc se o něm musí zmínit, že takřka celou mládež ještě s panem Františkem Veselským řídí sami dva, což není velmi jednoduché, protože Hošťálková má spoustu mladých talentovaných hráčů, o kterých už ví celá šachová republika, neboť naše malá vesnička se dokáže rovnat těm nejlepším z celé České republiky. A i když dotace nejsou takové jako by jsme si všichni představovali, tak to oba dělají všechno zadarmo na svůj volný čas a tento klub může za všechnu práci poděkovat právě těmto dvoum.

Pepa se navíc stará o klubové stránky, má udělány kurzy trenéra a rozhodčího. Svým postojem se stává vzorem pro dalších šestadvacet mládežníků v našem oddíle.

Ondřej Karlík
Josef Bednařík


25.5.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky