Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Mládežnické soutěže družstev

O posledním dubnovém víkendu se hrála poslední kola, jak extraligy a 1.ligy dorostu, tak i KP družstev starších žáků.

V extralize jsme neměli žádného zástupce, ale v 1. lize dorostu vedl celek Starého Města, tak jistě chtěl na posledním srazu svůj náskok přetavit v postup do extraligy, a to se jim i bez větších problémů povedlo. Bez porážky suverénně ovládli ligovou soutěž. Celý tým hrál bez výkyvů a zaslouženě Staré Město A postupuje do extraligy. Od 4. do 6. místa se pak seřadily další tři týmy z našeho kraje. V pořadí Sokol Hošťálková, Sokol Postoupky a Staré Město B. Bohužel poslední tým z našeho kraje Zbrojovka Vsetín skončil na 10. místě, což značí sestup. Ale zda opravdu sestoupí se uvidí po přihláškách během léta.

V Jasenné se hrálo poslední trojkolo KP družstev starších žáků. O postupu se mělo rozhodnout mezi dosud neporaženými týmy ze Slavičína a Kroměříže, které čekal v předposledním kole vzájemný zápas. Lepší výchozí pozici měl tým ze Slavíčína, který měl šest výher, ale nedojel v základní sestavě, Kroměříž měla již jednu remízu. Slavičín si situaci zkomplikoval hned v prvním zápase, kdy prohrál s dosud třetími Kunovicemi. V předposledním kole tak měla vše ve svých rukou Kroměříž, které stačilo porazit svého hlavního konkurenta. Dlouho to tak i vypadalo, ale za stavu 2:0 pro Kroměříž nedokázali několik lepších pozic dotáhnout do konce a zápas po tuhém boji skončil remízou 2,5:2,5. O postupu se tedy rozhodovalo až v posledním kole.

Naopak o sestupu již bylo rozhodnuto před posledním kolem. Vzájemný zápas mezi Boršicemi a Postoupkami B v posledním kole už jen rozhodoval o devátém nebo desátém místě. V posledním kole měla bodový náskok Kroměříž, která hrál s Kunovicemi, které v osmém kole jen remizovaly s béčkem Vsetína, čímž se připravily o teoretickou šanci na první místo. Slavičín hrál s Osvětimany. Oba zápasy byly napínavé a dohrávaly se jako poslední. Vedoucí Slavičína Josef Sviták i Kroměříže Karel Štencel sledovali jak zápasy svých svěřenců, tak s přibývajícím časem a stavem svých zápasů i partie svých konkurentů. Kunovice po Slavičínu poráží i Kroměříž a všichni se tak hrnou k poslední partii celé soutěže mezi Pláškem a Vaškem. Stav zápasu je 2:2. V případě výhry Pláška by postupoval Slavičín druhá Kroměříž, třetí Zlínterm, v případě remízy pak první Kroměříž, druhý Slavičín a třetí Zlínterm. Ale jelikož zvítězil Vašek z Osvětiman, tak první místo znamenající postup do
1. ligy dorostu obsadila Slavia Kroměříž, druhé pak Zlínterm a třetí Slavičín. Kunovice končí bez medaile čtvrté, i když porazily všechny tři medailisty, ale body poztrácely s týmy z druhé poloviny tabulky.

Podrobné výsledky jsou zde: 1.liga – východ, KP starších žáků. Níže pak fotky prvních tří týmů bohužel pouze ve špatné kvalitě z mobilu.Slavia Kroměříž

ŠK Zlínterm Zlín

ŠK DDM Slavičín


3.5.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky