Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Republikové kolo středních škol

Jako poslední z republikových přeborů škol se hrála kategorie středních škol. Za náš kraj hrálo Gymnázium Uherské Hradiště a SPŠS Vsetín, která nahradila na poslední chvíli Gymnázium Kroměříž.

Tradiční účastník z Gymnázia Uherské Hradiště byl nasazten jako číslo tři, nováček ze Vsetína pak jako osmnáctka. Gymnázium Uherské Hradiště se pohybovalo povětšinou mezi 6.-11. místem. Za hranicí první desítky bylo i před posledním kolem, když v 7. a 8. kole hrálo s prvníi dvěma nasazenými týmy. Ale vysokou výhrou v posledním kole se gympl vrátil na konečné 6. místo. Výsledky celého týmy byly vzácně vyrovnané. Ale asi se trochu více čekalo zejména od Martiny Fuskové a Richarda Štefaníka, kteří zaostali svým výkonem za svým ELO. Sestava týmu byla Vojtěch Dobeš (5,5/9), Martina Fusková (5/9), Martin Sedlačík (5/9) a Richard Sedlačík (5/9).

Kluci ze Vsetína se na republikové kolo dostali na poslední chvíli, když Gymnázium Kroměříž nemohlo jet. Patří jim dík, že vše dokázali rychle domluvit. Vsetínská průmyslovka se pohybovala po většinu turnaje v pásmu svého nasazení. Velký úspěch pro ně již značila samotná účast na republikovém kole. Po dvou prohrách v posledních kolech obsadili konečné 22. místo. Jejich sestava byla Josef Bednařík (1,5/9), Jakub Stančík (6/9), Jaroslav Lukaštík (6/9) a Radek Bartošák (2,5/9).

Vítězem se stalo Gymnázium kp.Jaroše z Brna před Gymnáziem J. Keplera Praha a Gymnáziem a SOŠ Orlová. Výsledky jsou na chess-results

3.5.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky