Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Další soustředění Střediska šachových nadějí

V sobotu 29. března se na vsetínské Základní škole Integra uskutečnilo už 24. soustředění Střediska šachových nadějí. Tentokrát šachovalo celkem 45 mladíků!

Mezi nimi byli i tři šachisté ze Slovenska, tři dojeli ze Starého Města a ostatní byli z oddílů ze Vsetínska. Dohromady vytvořili ve všech skupinách A až D dobrou partu a pracovali zodpovědně i s radostí.

Tematicky jsme se tentokrát věnovali ve skupině A španělské hře, útočným partiím Garriho Kasparova (včetně toho, v čem by nás velký Garri mohl inspirovat v našem šachovém studiu) a testům koncovek z nedávného MČR mládeže. Ve skupině B metodám boje o volné sloupce, využití sedmé řady, veselým variacím šachových her a základním věžovým koncovkám. Ve skupině C využití volného sloupce na soupeřova krále, pěšcovému útoku při opačných rošádách a obecným zásadám koncovek. Ve skupině D šachovým hrám a soutěžím, řešení diagramů, koncovkám, procvičování matování a ukázkám útoku na krále.

Kromě toho mladí ve skupinách C a D sehráli cvičné šachové turnaje, jejichž vítězi se ve skupině C1 stal Leo Jankovský, ve skupině C2 Matěj Kovář, ve skupině D1 David Žídek a ve skupině D2 Vláďa Křupala. Zde se můžete podívat na fotografie ze soustředění.

Hlavní poděkování za pohodový průběh soustředění patřím zúčastněným trenérům a vedoucím, kterými tentokrát byli Ivan Bartošek, Josef Bednařík, Martin Beil, Radek Holman, Marek Jurča, Stanislav Juříček, Jan Malčánek, Josef Novák a David Trčálek, ti všichni pod organizátorskou taktovkou Josefa Kovaříka.

Soustředění se podařilo velmi pěkně a všichni zúčastnění udělali zase další cenný krůček na své šachové cestě. Hned další den se navíc podařil cenný úspěch - o něm více zde - vsetínskému šachovému oddílu, takže pro šachy ve vsetínském regionu se jednalo o velmi podařený víkend.

Příští soustředění Střediska šachových nadějí se uskuteční ve čtvrtek 1. května a srdečně zvaní na něj znovu budou mladí šachoví nadšenci nejen ze Vsetínska!

Martin Beil

4.4.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky