Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour pokračovala v Jablůnce

Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour pokračovalo v sobotu prvního března třetím turnajem v Jablůnce. A příležitost rozdat si to na černo-bílých polích si tentokrát nenechalo ujít 112 zájemců nejen z Valašska. Pod dohledem ředitele turnaje Petra Zvardoně tak Základní škola Jablůnka první den jarních prázdnin nepřítomností dětí rozhodně netrpěla.

Čtyřicet šachistů se sešlo v nejmladší věkové kategorii do 10 let. O medaile se podělila trojice, které se v sedmi kolech hraných v tempu 2 krát 15 minut podařilo získat 6 bodů. Zlato si odvezl Matěj Kovář ze Sokola Ústí, stříbro Vojtěch Valůšek ze Sokola Hošťálková a bronz Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín.
V kategorii do 13 let startovalo čtyřicet sedm hráčů. Zvítězila Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín před Adamem Březinou z Hošťálkové, oba dosáhli shodně 6 bodů. Třetí skončil Marek Holiš z Karolinky, ve svých partiích získal 5,5 bodu.

V nejstarší kategorii do 16 let se utkalo dvacet pět šachistů a i zde mezi chlapci dominovala dívka. Martina Fusková, mistryně republiky hájící barvy Frýdku-Místku, všech svých sedm partií vyhrála. Druhé a třetí místo si po vzájemné remíze v posledním kole a ziskem 5,5 bodu rozdělili kolegové z Hošťálkové Jakub Krejča a Karel Vraj. Kompletní tabulky z turnaje v Jablůnce najdete v příloze, nebo na chess-results. Fotografie z turnaje jsou ke zhlédnutí zde.

Před posledním turnajem letošního Mistrovství mládeže Valašska jsou zajímavě rozdány karty ve všech kategoriích. V té nejmladší se o celkových medailistech rozhodne mezi čtveřicí Vojtěch Valůšek, Matěj Kovář, Patrik Řezníček a Štěpán Řezníček. V prostřední kategorii bude bojovat o zlato Filip Matůš a Klára Dančáková, ve hře o bronz je ještě sedm šachistů. A mezi nejstaršími je všechno nejvyrovnanější. O zlato se utká trojice Jakub Krejča, Matyáš Kovařík a Karel Vraj, ve hře o stříbro je ještě Pavel Budík, do první trojice se však může ještě dostat i pět dalších šachistů. Tyto zvláštní počty jsou způsobeny tím, že podobně jako v krajské GP se ze čtyř turnajů počítají tři nejlepší výsledky. Kompletní tabulky Mistrovství mládeže Valašska jsou zde.

Závěrečný turnaj šachového Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour se uskuteční v sobotu 5. dubna ve Společenském domě U Pernických ve Valašské Bystřici.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (xls)

2.3.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky