Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Dvacáté třetí soustředění Střediska šachových nadějí

V pátek 31. ledna - v den školních pololetních prázdnin - přivítala Základní škola Integra Vsetín už 23. soustředění Střediska šachových nadějí. Pod vedením osmi trenérů zejména ze Vsetínska se soustředění zúčastnilo třicet osm mladých šachistů, mezi nimi i tři borci z Dubnice nad Váhom, dva ze Zlína a jedna šachistka ze Starého Města.

Účastníci byli tradičně rozděleni do čtyř základních skupin „A“ až „D“, početnější skupiny „C“ a „D“ se navíc na část programu dělily na poloviny. Mezi probíraná témata tentokrát patřily u zkušenějších skupin typové pozice, francouzská obrana, volné sloupce na rošádu soupeře, výběr správné strany pro udělání rošády, soutěžní testy taktiky a koncovek, koncovky těžkých figur proti pěšcům a cvičný turnaj. Mladší skupinky se tentokrát věnovaly základům hodnocení pozice a plánu ve střední hře, šachovým hrám a soutěžím, kritickým a mezním polím v pěšcových koncovkách, základům italské hry, ukázkám miniaturních partií a na řadu přišel i cvičný turnaj a u nejmladších komentovaná simultánka s trenéry.

V rámci vložených turnajů a soutěží byli vyhodnocení i nejúspěšnější účastníci: ve skupině „A“ Jakub Krejča a Matyáš Kovařík, ve skupině „B“ Filip Matůš, ve skupině „C“ Leo Jankovský. Ale pochvalu za šachovou práci si zaslouží všichni aktéři. Každý z nich si navíc odvezl domů další materiály k samostatnému domácímu studiu.

Trenérsky se tentokrát o mladé starali: Josef Bednařík, Martin Beil, Jirka Halmazňa, Honza Malčánek, Josef Novák, Hanka Obšivačová, David Trčálek a Radek Zádrapa. Organizačně se o soustředění postaral Josef Kovařík s velkou pomocí mladšího syna Kryštofa a ruku k dílu přiložili i Radek Holman a Vladislav Hrtáň. Všem trenérům a organizátorům patří velký dík za zajištění podařené akce.

Další soustředění Střediska šachových nadějí se na Integře uskuteční v sobotu 29. března a srdečně vítaní znovu budou nejen šachisté ze Vsetínska!

Martin Beil

2.2.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky