Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

KP družstev starších žáků zatím vede Slavičín

Ve dvou lednových termínech se rozehrál KP družstev starších žáků. Nejdříve se hrálo 11.1. v Osvětimanech, následně 25.1. ve Slavičíně. Z deseti týmů nejlépe vykročil Slavičín.

V Osvětimanech se hrálo trojkolo již poněkolikáté. Rodina Náplavova připravila příjemné prostředí pro hru. Nejlépe si v prvních třech kolech vedl Slavičín a Kroměříž. Po dvou kolech byl plněbodující i Zlínterm, ale ve třetím kole podlehl Slavičínu. Nehrála se zároveň liga dorostu, a tak béčka Postoupek, Hoštálkové i Vsetína mohla využít svých volných hráčů. To se projevilo i na kvalitních a dlouhých partiích zejména na prvních deskách.
Druhé trojkolo se hrálo v sobotu 25.1. ve Slavičíně v místní Orlovně. Do Slavičína se krajský turnaj vrátil po delší pauze. Jožka Sviták přichystal pěkné prostředí, kde každý hlavně ocenil teplo, které bylo v desetistupňovém mrazu potřeba. Sestavy mnohých byly naprosto odlišné od prvního soustředění, ať již souběhem s ligou dorostu, nebo nemocemi atd. Víceméně jen první dva týmy a Ústí hrály ve stejných nebo podobných sestavách.Domácí Slavičín odehrál i druhé soustředění v základní sestavě a připsal si tři výhry. Zatím s plným počtem bodů vévodí tabulce. Jeho hlavní a jediný konkurent v boji o první místo Kroměříž zaváhala v zápase se Zlíntermem, kdy jen remizovala 2,5:2,5. Ale o postupu rozhodne jejich vzájemný zápas v posledním trojkole. Třetí místo těsně drží loňský účastník dorostenecké ligy ŠO Kunovice o bod před Zlíntermem. Ale jelikož Kunovice čekají oba zápasy s prvními celky, tak Zlínterm má lepší výchozí pozici v souboji o třetí místo.

Hraje se nejen o postup do ligy, ale i o setrvání v krajské soutěži. Na opačné straně tabulky jsou zatím na 9. místě se třemi body Boršice a na 10. místě se dvěma body záloha Postoupek.

Veškeré informace o krajském přeboru jsou na svazové databázi.

27.1.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky