Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Krajské kolo Přeboru škol

Stejně jako loni se krajské kolo Přeboru škol uskutečnilo v herně šachového klubu ŠK Zlín. V každé kategorii hrálo 8 škol.

V mladších kategoriích si přijely zahrát vždy dvě nejlepší školy z každého okresního kola. V kategorii středních škol nehrála žádná škola ze zlínského okresu. Proto se musely hledat jiné školy. A jelikož třetí týmy z okresních kol hraných v regionech Kroměříž a Uherské Hradiště neměly zájem, tak DK kartu dostala družstva na 3. a 4. místě nejpočetnějšího okresního kola na Vsetíně.

V nejmladší kategorii byl dlouho vyrovnaný boj o čelo tabulky. V závěru odskočily dvě školy, které si i vybojovali postup na republikové kolo. Vítězem se stala ZŠ Staré Město komplet složená z hráčů ŠK Staré Město, druhé místo pak ZŠ Malé Pole Slavičín, kde též hráli jen registrovaní členové DDM Slavičín. O třetím místu ZŠ Kateřinice, kde hráli žáci Sokola Hošťálková rozhodlo až druhé pomocné hodnocení. Stejně bodů totiž měla i ZŠ Jasenná vedená bratry Řezníčkovými.V kategorii 6.-9.tříd a též středních škol nebylo od začátku pochyb, které dvě školy postoupí. Řešilo se jen v jakém pořadí. V prostřední kategorii o pořadí na prvních dvou místech rozhodl vzájemný zápas mezi ZŠ Hošťálková a Gymnáziem Uherské Hradiště. Úspěšnější v poměru 3:1 byla prvně jmenovaná, které tedy i po zásluze zvítězila s bodovým náskokem. Třetí místo obsadilo Gymnázium Lesní čtvrť Zlín.Ve středních školách se o první místo utkala Gymnázia z Kroměříže a Uherského Hradiště, kde mezi hráči najdeme několik kluků a dívek hrajících ligové soutěže dospělých. Kroměřížský gympl nedal ve vzájemném zápase svým sokům žádnou šanci když zvítězil 4:0 a stal se krajským přeborníkem. O třetí místo byla velká přetahovaná, když škola na třetím místě měla 16,5 bodu, na čtvrtém pak 16 bodů a na pátém 15,5 bodu. 16,5 bodu uhrála a pro pohár si přišla SPŠS Vsetín, což udělalo všem jejím hráčům velkou radost.Všem bych rád poděkoval za pohodový průběh celého turnaje. Postupujícím týmům pak popřál co nejlepší výsledek

Výsledky jsou v příloze. Fotky od Josefa Kovaříka pak jsou zde.

Soubor ke stažení (XLS)

25.1.2014  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky