Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour zahájila ve Francově Lhotě

Osmdesát devět kšiltovek s nápisem 1. VASTO Tour 2013/2014 bylo rozdáno 14. prosince ve Francově Lhotě. Právě tolik hráčů totiž usedlo k šachovnicím prvního letošního turnaje Mistrovství mládeže Valašska - 1. VASTO Tour. A že byl tah pořadatelů s přeskupením věkových skupin do 10, 13 a 16 let vskutku mistrovský, potvrzuje naprosto rovnoměrné množství účastníků v jednotlivých kategoriích.

Mezi 30 nejmladšími šachisty neponechal nic náhodě dnes (už školák) Patrik Řezníček ze Zbrojovky Vsetín, který si letošní Tour vytyčil jako prioritu a svého staršího bráchu pro jistotu poslal na mezinárodní turnaj do Beskyd, aby mu nestál v cestě. Druhý skončil Tomáš Hofschneider ze Slavičína a třetí hošťálkovský Vojtěch Valůšek. Zlato mezi holkami získala Andrea Chudějová ze Zbrojovky Vsetín, celkově čtvrtá.

V kategorii do třinácti let usedlo ke stolům také 30 borců a i zde se projevila velmi silná slavičínská výprava, když zlato a stříbro brali Daniel Petráš a Tobiáš Drápala. Třetí místo obsadil ústecký Filip Matůš. Z dívek byla (tradičně) nejlepší Klára Dančáková ze Zbrojovky Vsetín, celkově šestá.

Mezi nejstarších 29 šachistů zasedlo i několik borců, kteří by věkově mohli nastoupit ještě v prostřední kategorii - bravo, kluci pochopili, k čemu tyto turnaje organizujeme, totiž k získání hráčských zkušeností se silnými soupeři, nikoliv jen k pouhému sběru placatých medailí !!! A svoji výkonnost zmínění potvrdili, zejména tedy vítězný Karel Vraj z Hošťálkové a bronzový Pavel Budík ze Zbrojovky Vsetín. Mezi tyto třináctileté frajery se dokázal vklínit Josef Kořenek z domácí Francovy Lhoty. A z děvčat se dostala v pořadí nejvýše Adéla Bierská ze Zbrojovky Vsetín, celkově třináctá.

Poděkování za zdárný průběh prvního turnaje 1. VASTO Tour bych chtěl zaslat řediteli turnaje (a zdejší školy) Karlu Sucháčkovi, dále rozhodčím v poli Mirku Bělíčkovi, Davidu Trčálkovi a Vladislavu Hrtáňovi. Vše bedlivě na komputeru zaznamenávala Zuzka Sucháčková.

Kompletní výsledky všech tří kategorií můžete studovat zde , fotky Hanky Obšivačové můžete prohlížet zde. A pozvat bych vás chtěl na druhý turnaj série, který se uskuteční 18. ledna na Bystřičce .

Josef Kovařík

18.12.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky