Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

23.6.2021Kalendář akcí - Přidány propozice akce 12. Memoriál Jana Kováře
22.6.2021Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE FIDE Open Staré Město 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE Turnaj přátelství Olomouc 12.-15.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Turnaj přátelství 12.-15.08.2021)

Na Vsetíně rekordní účast v šachovém přeboru škol

Třiatřicet školních družstev se ve středu 20. listopadu zúčastnilo okresního přeboru základních a středních škol, který se již posedmé uskutečnil pod názvem Grand Prix školní mládeže. Tentokrát se hrálo formou jednoho setkání šachistů ve vsetínském Středisku volného času Alcedo. Pořadatelé z Valašského šachového klubu mládeže a ZŠ Integra Vsetín konstatovali, že nebývalý počet zúčastněných škol je vyústěním dobré práce, která zde byla na půdě osvěty královské hry za předchozí roky prováděna. Akci podpořil i Zlínský kraj.

„Turnaj je tradičně rozdělen do tří věkových kategorií, podle stupně škol. Aby se všichni hráči vůbec vlezli ke stolům, odehrála se po předchozí domluvě s vedením SOŠ Josefa Sousedíka kategorie středoškoláků v azylu této necelých sto metrů od centra turnaje vzdálené školy,“ upřesnil hlavní rozhodčí turnaje Vladislav Bambušek. Středoškolských družstev se přihlásilo sedm, což umožňovalo utkat se systémem každý s každým. Roli favorita naplnil tým Masarykova gymnázia Vsetín „A“, na druhé příčce skončil tým SPŠS Vsetín a třetí pozici obsadilo MG Vsetín „B“.

V Alcedu se utkalo jedenáct týmů z I. stupně základních škol a patnáct ze II. stupně ZŠ. Hrálo se švýcarským systémem na sedm kol v tempu 2 krát 15 minut. V mladší kategorii zvítězilo družstvo ZŠ Kateřinice před ZŠ Integra Vsetín a ZŠ Jablůnka. V kategorii starší si pohár a zlaté medaile odvezli borci ze ZŠ Hošťálková, stříbro šachisté ZŠ Valašská Polanka a bronz pořádající ZŠ Integra Vsetín.

Nejlepší dvě družstva z každé věkové kategorie postupují do krajského přeboru, které se uskuteční v pátek 24. ledna ve Zlíně. A zejména šachisté Hošťálkové mají veliký potenciál nejen v měřítku krajském, ale mohou velmi dobře uspět i na mistrovství republiky škol.

„Přivítali jsme i dvě školy ze zlínského okresu. Naše pozvání přijali na ZŠ Jasenná a na Církevní základní škole Zlín. Do celého turnaje zasáhlo více než sto padesát hráčů, což je v měřítku okresního setkání školních šachistů asi rarita. Pochopitelně je však odrazem naší dlouhodobé práce,“ konstatoval Vladislav Bambušek. Výsledky turnaje naleznete v příloze článku, snímky z fotoaparátu Hanky Obšivačové můžete zhlédnout zde.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (pdf)

23.11.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky