Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Hošťálková vítězem KS starších žáků

V sobotu 22.10.2013 se ve Starém Městě hrála Krajská soutěž družstev starších žáků. Jednalo se o kvalifikaci pro Krajský přebor.

V KP mělo místo osm týmů, ale jelikož se Zlín svého místa pro nedostatek hráčů vzdal, tak se hrálo v kvalifikaci o tři postupová místa. Do Starého Města přijelo celkem osm družstev, z nichž čtyři měla zájem o postup. Zbylé týmy měli v družstvech neregistrované hráče, čímž nesplňovaly podmínky hrát o postup. Favority soutěže byly béčko Hošťálkové a Kroměříž, o třetí místo si to měly rozdat týmy béčka Vsetína a céčka Starého Města.

Ale hned první kolo přineslo překvapení v podobě prohry Starého Města C se svým déčkem. Staré Město C ale hned v dalším kole vyhrálo na Vsetínem B, a tím ztrátu částečně srovnalo. Vsetín B o svém postupu rozhodl ve 4.kole, kdy porazil Hošťálkovou B. Ta spolu s Kroměříží potvrzovala roli favorita. Jejich vzájemný zápas v šestém kole skončil lépe pro Hošťálkovou. To již bylo o postupech rozhodnuto. V posledním kole se tak hrálo jen o první a druhé místo. A jelikož Kroměříž překvapivě uhrála jen remízu s Kunovicemi B, tak první místo obsadil celek Hošťálkové B, druhá skončila Kroměříž a třetí pak Vsetín B.Složení KP družstev starších žáků tedy bude ŠO Kunovice, Sokol Postoupky B, Sokol Ústí, KK-ŠK Osvětimany, SK Boršice, DDM Slavičín, ŠK Zlínterm Zlín, Sokol Hošťálková B, Slavia Kroměříž a Zbrojovka Vsetín B.

Výsledky jsou v příloze nebo na chess-results.

24.10.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky