Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

OŽL v šachu 2013/14 - 1. turnaj Zlín-Malenovice 21. 9. 2013

Série šachových turnajů pro mládež okresu Kroměříž a Zlín odstartoval 1. turnajem v 11. ZŠ Malenovicích. Sjelo se na něj celkem 38 dětí z 8 oddílů. Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, a to starších a mladších žáků a žákyň. Turnaj je započítán do rapid LOK.

V kategorii starších žáků hrálo 18 chlapců a 2 dívky. První nasazený David Opluštil z Postoupek suverénně vyhrál, získal 7 bodů ze 7 partií a vybojoval zlato! Druhé místo získal Michal Mašíček ze ŠO Kunovice se ziskem 5,5 bodu. Třetí místo obsadil Radim Jančík ze ŠK Zlínterm se ziskem 4,5 bodu a lepším vedlejším hodnocením před oddílovým kolegou Patrikem Richvalským. Nejlepší dívkou byla Markéta Lapčíková ze ŠK Zlínterm před Petrou Večerkovou ze Sokola Postoupek.

V kategorii mladších žáků (nar. v r. 2003 a mladších) hrálo 14 chlapců a 4 dívky. První místo získal Tibor Horáček ze ŠO Kunovice se ziskem 5,5 bodu a vybojoval zlato. Druhé místo získal Mikuláš Trávníček, taktéž z Kunovic, se ziskem 5 bodů a lepším vedlejším hodnocení před třetím Michalem Ondrouškem se ŠK Bystřice p. H. Na dalších místech se umístili Dominik Večeřa ze Sokola Postoupky, Jakub Feiferlík a další. Nejlepší dívkou byla Hana Baštincová ze Sokola Postoupky před Pavlou Dřevovou ze Zlína, Erikou Miklendovou a sestrou Janou, obě EMKaD Holešov.

V hodnocení účasti oddílů měl nejpočetnější zastoupení domácí ŠK Zlínterm 11 dětí, Sokol Postoupky 10 dětí, Bystřice p. H. 5, Kunovice 4, Slavičín 3, EMKaD Holešov 3, Holešov 1 a Zlín 1.

Kompletní výsledky jsou k dispozici na chess-results: mladší, starší . Několik fotek je k vidění zde. Reportáž z turnaje je i na blogu Sokola Postoupky.

Josef Tomek, 22. 9. 2013

22.9.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky