Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Valašská Bystřice 2013

Už popáté se sjeli šachisté do Valašské Bystřice, kde se konal ve dnech 7.-14.září 2013 další ročník šachového festivalu. Pořadatelé tentokrát přivítali účastníky ze čtyř zemí a byť účast ve FIDE OPENU nepatřila k nejvyšším, na úrovni turnaje to znát nebylo.
Hlavní turnaj byl sice dramatický až do konce, o vítězi se však pravděpodobně rozhodlo již ve 4.kole, kdy na sebe narazili dva nejvýše nasazení hráči. Tím úspěšnějším a nakonec i vítězem se stal FM Vladimír Karlík (Slávia Kroměříž), druhé místo „obhájil“ FM Josef Obšivač (Agentura 64 Grygov), třetí skončil CM Tadeáš Baláček (ŠK JOLY Lysá nad Labem).
Turnaj byl zároveň otevřeným přeborem regionu Vsetín, přeborníkem okresu pro rok 2013 je v celkovém pořadí šestý Jan Malčánek (CHESSMONT Rožnov pod Radhoštěm), druhý skončil Ondřej Karlík (Sokol Hošťálková) a třetí místo obsadil k radosti domácích Jiří Foukal (TJ Sokol Valašská Bystřice).
Milým hostem festivalu byl GM Petr Velička, který sehrál simultánku s výsledkem 7-2-0 a čtyři exhibiční partie s IM Richardem Biolkem ml., ve kterých zvítězil v poměru 2,5-1,5.
V bleskovém i rapid šachu byl bezkonkurenční IM Richard Biolek st. (Agentura 64 Grygov). Nutno připomenout, že i v „blicce“ se hrálo o přeborníka regionu Vsetín a stal se jím Jan Bosák (Zbrojovka Vsetín). Ve zbývajících doprovodných akcích zvítězili: žákovský turnaj – Petr Červený (ZŠ 5.května Rožnov p.R.) a řešitelská soutěž – Hana Obšivačová (TJ Sokol Valašská Bystřice).

Podrobné informace naleznete na stránkách turnaje

19.9.2013  |  přidal: Petr Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky