25.3.2024Komise mládeže - Přidán dokument (propozice GP v rapid šachu 2023/2024 - aktualizace o počty postupujících)
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 celkově po třech turnajích
Mládež - Přidán turnaj GP 2023/2024 3.turnaj Boršice
Kalendář akcí - Přidána akce 48. Přebor Vsetína (včetně propozic)

Staré Město bronzové

O víkendu 16.-18. června proběhlo ve Stráži pod Ralskem Mistrovství ČR družstev mladších žáků. Mezi 28 družstvy se zúčastnila také čtyři družstva našeho kraje. Staré Město a Boršice bojovaly celou dobu o medaile. Slavia Kroměříž a Postoupky se pohybovaly na opačném konci výsledkové listiny. Staré Město v sestavě Vojtěch Plát (9/9),Jiří Navrátil (4,5/9),Vojtěch Dobeš (2/9),Václav Lapčík (2/9),Martina Fusková (4,5/9) a Adam Sedlář (7/9) se nakonec probojovalo na výbornou třetí příčku. Boršice prohrami v posledních dvou kolech se připravily o lepší než 8. místo. Přesto v sestavě : Luděk Volčík (5,5/9), Pavel Náplava (8/9), Dominik Pfeffer (7/9), Petr Janska (2/9), Pavel Tománek (4/9) a Lenka Slabá (1/9), si vybojovaly přímý postup na příští M ČR. Hráči Sokola Postoupky ve značně oslabené sestavě měli velmi špatný vstup do soutěže. Poté se rozehráli k solidním výkonům a až prohra v posledním kole s Teplicei je připravila o lepší umístění. V sestavě Jan Palášek (4/9), Jan Ryšavý (6,5/9), Michael Richter (2,5/7),Pavel Večeřa (0,5/4), Jana Zpěváková (6/9), Jan Vybíral (3/7) a Tomáš Dvořák (3/9), obsadili nakonec 18. místo. Vítěz krajského přeboru Slavia Kroměříž v sestavě:Martin Stachoň (2/9), David Prachař (3/9),Jakub Kvapilík (0,5/9),Josef Kvapilík (4,5/9),Ondřej Ešler (3/9) a Veronika Červinková (3/9), skončil až na 26. místě.
Mezi jednotlivci vynikali především Vojtěch Plát -vítěz na 1.šachovnici a Pavel Náplava - vítěz na 2.šachovnici. V sobotním exhibičním utkání Čechy - Morava se na 14.šachovnicích utkalo i devět hráčů našeho kraje. A vlastně to byla jejich zásluha,že Morava zvítězila 8:6 a vyhrála výborný čokoládový dort. Zvítězili mimo jiné Vojta Plát, Luděk Volčík, Pavel Náplava,Jan Ryšavý,Martin Stachoň, Vojta Dobeš a rozhodující bod přidal David Prachař. Prohráli pouze Lenka Blechová a Jan Palášek.