Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Pozvánka na Šachový festival mládeže

1. ročník Šachového festivalu mládeže Bezměrov 2013 se uskuteční od 21. do 25. července v penzionu Bezměrovský dvůr. Předcházet mu bude (sobota 20.7.) tréninkové soustředění Šachového centra Kroměřížska. Festival se skládá z pěti hlavních turnajů a řady doprovodných akcí.
Nad festivalem převzal záštitu hejtman Zlínského kraje pan MVDr. Stanislav Mišák. Kromě medailí, pohárů, finančních a věcných cen, se bude bojovat také o tituly Krajských přeborníků v kategoriích do 9, 11, 13 a 15 let.

A-turnaj je vypsán pro děti do 11 let (2002 a mladší). Vyhlašovat se budou i kategorie do 9 a 7 let a kategorie dívek.
B-turnaj je vypsán pro kategorii do 13 let (2000 a mladší) a bude se započítávat na FIDE Elo.
C-turnaj je určen pro čtyřčlenné týmy do 18 let (1995 a mladší). Podmínkou účasti je buď jedna dívka, nebo chlapec do 15 let (1998). Vítězné družstvo kromě trofejí získá 3.000 Kč.
D-turnaj se hraje jako FIDE open bez rozdílu věku. Vítěz si odveze finanční hotovost ve výši 4.000 Kč. Zároveň se turnaj hraje také jako KP žáků do 15 let (1998 a mladší).
E-turnaj je určen pro žáky prvního stupně základních škol. Hrát se bude pět samostatných turnajů v rapid šachu, podle školní docházky. Ti co budou hrát A-turnaj, se tedy mohou poslední den festivalu zúčastnit i E-turnaje.

Pomalu se zaplňují startovní listiny, ale již nyní je jasné, že festival bude mít mezinárodní obsazení. Jsou přihlášeni hráči z Polska, Slovenska a Islandu. Využijte tedy této výjimečné příležitosti zahrát si turnaj v pěkném prostředí v silné konkurenci, která v našem kraji nemá obdoby. Festival nabízí i turnaj pro dospělé. Kromě FIDE openu se bude hrát i bleskový turnaj.

Více informací lze získat na stránkách pořádajícího oddílu Sokola Postoupky http://sokolpostoupky.sweb.cz/ nebo přímo na festivalových stránkách http://sachovy-festival-mladeze-2013.webnode.cz/.

Za pořadatele všechny zájemce srdečně zve
Bc. Vladimír Opluštil
ředitel festivalu

7.6.2013  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky