7.4.2024Nový článek: Konference Zlínského kraje 2024
1.4.2024Nový článek: Michal Černý vítězem rapidu ve Velikonoční Lužné
Kalendář akcí - Přidána akce Jarní pohár 1. VASTO (včetně propozic)

OPEN KROMĚŘIŽ

Od 8. do 12. května proběhl v penzionu Bezměrovský dvůr FIDE OPEN na 7 kol, který se hrál jako 12. ročník Memoriálu Pavla Slavíka. Zároveň se hrálo o titul přeborníka Sokolské župy Hanácké a Regionu Kroměříž. Na startu se sešlo 72 hráčů z 25 oddílů České a Slovenské republiky. Nechyběli zde ani dva mezinárodní mistři Štěpán Žilka a Alois Lanč a také dva mistři FIDE Josef Mudrák a František Vrána. Turnaj se hrál švýcarským systémem na 7 kol, tempem 2 x 90 minut + 30 sec za provedený tah. Pro hráče byly připraveny ty nejlepší možné podmínky, které penzion poskytuje. Prvních osm šachovnic bylo přenášeno on-line, a tak diváci mohli sledovat na vlastní oči, jak byl turnaj vyrovnaný. Celkovým vítězem se nakonec stal první naszený IM Štěpán Žilka (1. Novoborský) se 6 body. Stejného bodového zisku dosáhl domácí Martin Bačák (Sokol Postoupky) a bronz vybojoval Josef Mudrák (Slavoj Poruba) s 5,5 body. Nejlepším seniorem se stal IM Alois Lanč (Slavia Kroměříž), nejlepším juniorem Jan Palášek (Sokol Postoupky), nejlepší ženou Adéla Bierská (Zbrojovka Vsetín). Přeborníkem regionu Kroměříž a současně Sokolské župy Hanácké se stal Martin Bačák. Zlatou medaili v kategorii starších žáků pak získal Miroslav Rakušan, v kategorii mladších žáků David Opluštil, v kategorii mladších žákyň Petra Večerková, v kategorii H9 Pavel Opluštil a v kategorii D9 Hana Baštincová (všichni Sokol Postoupky).
Celkově turnaj nabídl i zajímavý mimošachový program, včetně návštěvy Arcibiskupského zámku či arcibiskupských vinných sklepů.