Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

1. VASTO Tour vyvrcholila Májovým turnajem na Vsetíně

Ve středu 1. května byla napsána poslední kapitola letošní mládežnické série 1. VASTO Tour. Na vsetínské Základní škole Integře se hrál osmý ročník Májového turnaje. Účast 111 šachistů se zdá být docela symbolická, zvláště když zakladatelé pamatují první ročník, kde se představilo 11 dětí.

Po turnajích ve Francově Lhotě, ve Valašském Meziříčí a v Jablůnce dorazil tedy „šachový cirkus“ 1. VASTO Tour na svoji poslední štaci na Vsetín a přitáhl letos nejvyšší počet mládežníků. Toto množství samozřejmě vyvolává i předpoklad, že všechno zcela neklapne, a tak např. množství sponzorských párků z hustopečského Řeznictví Váhala se ukázalo velmi záhy jako nedostatečné. Nezbývalo než vyrazit do svátečního dne hledat ve městě někde uzeninu…

Ale k výsledkům: V nejmladší kategorii do deseti let se postavilo na start 47 borců, z nich mnozí ke svému prvnímu turnaji v životě. A do cíle s plným počtem 7 bodů dorazil Štěpán Řezníček ze Zbrojovky Vsetín. Druhá Viktorka Všetulová ze Starého Města a třetí Tomáš Galda z Jablůnky dosáhli na 6 bodů.
V kategorii do dvanácti let nastoupilo 37 hráčů a i zde se našel sedmibodový frajer. Jmenuje se Martin Nehyba a je ze Sokola Skalička. Druhý Saša Skalský ze Starého Města měl 6 bodů a třetí Ondra Vraj z Hošťálkové 5,5 bodu.
V kategorii šestnáctiletých potvrdil skvělou formu z posledních měsíců Jakub Stančík ze Zbrojovky Vsetín, mezi 27 soupeři zvítězil se 6 body. Stříbrný Karel Vraj z Hošťálkové získal 5,5 bodu a bronzový Lukáš Gabryš ze Zbrojovky Vsetín 5 bodů. Do soubojů na čelních místech promluvili i dva starší hráči, Josef Bednařík a Michal Horňák, pro svůj věk však oficiálně nemohli být letos hodnoceni. Kompletní výsledky můžete studovat na chess-results.

Celkovými vítězi 1. VASTO Tour 2012 / 2013 se stali Jiří Ptáček z Karolinky, Martin Nehyba ze Skaličky a Jakub Jiříček ze Skaličky. Celkem se letos zapojilo 160 šachistů. Kompletní výsledky naleznete zde .. Krásné snímky Hanky Obšivačové ze vsetínského turnaje si můžete prohlédnout zde.

Poděkovat za celý ročník chci touto cestou pořadatelům z Francovy Lhoty, Valašského Meziříčí, Jablůnky a Vsetína. Generální díky posílám i generálnímu partnerovi celého ročníku - stavební firmě 1. VASTO spol. s r. o. Vsetín.

Josef Kovařík

5.5.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky