Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (grant na podporu účasti hráčů z LT na letních turnajích)
Nový článek: Rozpis soutěží ŠSZK pro sezónu 2021/2022
Nový článek: Konkurzy na KP v rapidu a blesku
Nový článek: Staré Město mistrem ČR

Staré Město druhé v lize dorostu

Víkend 13.-14.4. patřil posledním čtyřem kolům 1.ligy dorostu. Ve skupině východ letos hrála pětice družstev z našeho kraje. Po sedmi kolech neporažené Staré Město myslelo určitě na vítězství a postup zpět do extraligy.

Většina týmů se sjela na oba dny do Bezměrova, kde se pod vedením pořadatelského týmu Sokola Postoupky ligový sraz konal. V sobotu se zde hrála i tři finálová kola KP družstev starších žáků. Místa bylo dostatek i proto, že kvarteto Staré Město, Kunovice, Vsetín a Hošťálková hrálo sobotní zápasy ve Starém Městě. Nejlepší výchozí pozici do závěrečných zápasů měla družstva Orlové B a Starého Města, která byla dosud bez porážky. Staré Město, ale v sobotních vyrovnaných zápasech sice porazilo nejtěsnějším rozdílem Vsetín, ale s Hošťálkovou remizovalo 3:3. To jim dávalo povinnost ve vzájemném zápase s Orlovou zvítězit. Napínavý zápas končil jako poslední ze všech, když se dohrávala za stavu 2,5:2,5 partie Štefaník-Pilch. Ríša Štefaník bojoval co to šlo, ale partie bohužel pro Staré Město skončila remízou, když se hrálo až do holých králů. A jelikož Orlová B v posledním kole zvítězila, Staré Město obsadilo druhé místo.

Na třetím místě skončila Zbrojovka Vsetín. Ta loni ve víceméně stejné sestavě skončila na sestupovém místě, ale jelikož téměř nikdy všechna oprávněná družstva nemají zájem soutěž hrát, tak se mezi náhradníky dostalo i na Vsetín, který si tak mohl zahrát svoji druhou sezónu. A nabízenou šanci dokonale využil. Celou dobu se pohyboval v popředí tabulky a v konečném účtování obsadil výborné třetí místo. V příštím roce Vsetín čeká trochu generační obměna, když hned trojice základní sestavy nebude moci v příštím roce hrát. Čtvrté místo obsadil další krajský zástupce Sokol Postoupky. Sedmé místo obsadil celek Sokola Hošťálková a na sestupovém 10.místě skončil nováček soutěže ŠO Kunovice.

Kompletní výsledky jsou k dispozici ve svazové databázi.

17.4.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky