Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Přebory škol - Gymnázium Uh.Hradiště opět první

V uplynulých týdnech se odehrála všechna republikové kola Přeborů škol ve všech třech kategoriích. Nejlépe si vedlo družstvo gymnázia Uherské Hradiště v kategorii 6.-9.tříd, které dovršilo zlatý hattrick.

Nejdříve se ve Vyškově hrála kategorie nejmladší, což znamená 1.-5.třída. Ve Vyškově nás zastupovaly školy z Osvětiman a ZŠ Integra Vsetín. Pro obě školy to bylo poprvé, co se do republikového kola probojovaly. Obě školy byly nasazeny kolem 20.místa, kde taky skončily. Lépe si vedlo družstvo Osvětiman, které hrálo ve složení Ondřej Vašek, Martin Vrtal, Josef Vrtal, Marek Vajčner a obsadilo 20.místo. Integra Vsetín skončila na 22.místě, když hrála ve složení Karel Koňařík, Václav Hrnčíř, Štěpán Husa a Tadeáš Pavlík.

V Mostě se hrála kategorie 6.-9.tříd. Zde se probojovalo Gymnázium Uherské Hradiště a ZŠ Slovan Kroměříž. Gympl nebyl letos nasazen jako číslo jedna, ale až jako tři. Ale měl stejnou sestavu jako loni. A i letos se potvrdilo, že sestava ve složení Martina Fusková, Ondřej Stuchlý, František Mrkus a Richard Štefaník je vyrovnaná, což je na této úrovni potřeba. Skvěle zahrála na první desce Martina Fusková (8/9 při Rp 2252!) a když ji solidně doplnili i kluci, po zásluze Gympl dovršil zlatý hattrick. Tým Kroměříže složený s hráčů Postoupek ve složení Miroslav Rakušan, Milan Ladický, Filip Zavadil a Vít Krejčí se pohyboval kolem středu tabulky. Nakonec skončil na 18.místě zcela v souladu se svým nasazením.

Jako poslední se hrálo ve Štědroníně v kategorii středních škol. Zde oba týmy jak gympl Uh.Hradiště, tak gympl Kroměříže (ten si jako přípravu na republiku úspěšně zahrál v Praze
turnaj pořádaný VŠFS) patřily mezi favority. Kroměříž byla nasazena jako číslo dva, Uherské Hradiště hned za nimi jako číslo tři. Ve velmi vyrovnaném turnaji lépe vyšel závěr gymnáziu z Hradiště (Vojtěch Dobeš, Jana Zpěváková, Lukáš Fusek a Martin Sedlačík), ale i tak na ně zbylo jen čtvrté místo. Závěr se nepovedl týmu z Kroměříže, když poslední dvě kola prohrál 1:3 (v osmém kole právě s rivalem z Uherského Hradiště). Gymnázium Kroměříž tak obsadilo 12.místo. Tým hrál ve složení Martin Stachoň, Jan Palášek, Marek Navrátil a Jan Ryšavý.

15.4.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky