Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

KP družstev mladších žáků pro Hošťálkovou

V sobotu 23.3.2013 proběhl ve Starém Městě KP družstev mladších žáků. Celkem hrálo 11 týmů z osmi oddílů našeho kraje. Z nich byla čtveřice z okresu Uherské Hradiště, tři ze Vsetínska a jeden z okresu Kroměříž. Z okresu Zlín nepřijel letos nikdo.

Hlavním favoritem byl oddíl z Hošťálkové, který měl na prvních třech deskách silnou trojici složenou z bratrů Vrajových a Adama Březiny. O postup chtěly určitě bojovat i tradičně silné oddíly z Postoupek a domácího Starého Města. Tyto týmy se také usadily na prvních místech. Ve třetím kole skončil první vzájemný zápas Hošťálkové a Starého Města A 3:3. V dalších kolech pak oba výše uvedené týmy porazily Postoupky A stejným poměrem 4,5:1,5, což do posledních kol značilo, že bude skoro jistě rozhodovat pomocné hodnocení. Po losu posledního kola na tom byl lépe tým Hošťálkové, který měl o dva body lepší pomocné hodnocení, což je v tomto případě součet zápasových bodů jejich soupeřů. Po rychlém projetí minulých soupeřů bylo shledáno, že 6 soupeřů je stejných u obou týmů a tak bylo potřeba sledovat jen dva zápasy. Postoupky B hrály s Boršicemi (Postoupky B „hrály“ za Hošťálkovou) a Staré Město B - Kunovice B, kde staroměstské béčko hrálo pro svůj elitní tým. Staré Město B rychle porazilo kunovickou zálohu, a tak se čekalo na zápas Postoupky B - Boršice. Zápas skončil pohodovou výhrou Postoupek B, a tak Hošťálková, která stejně jako Staré Město A, poslední kolo vyhrála a mohla slavit titul i postup na republikové mistrovství. Postoupky B ale hrály samozřejmě hlavně za sebe. A jelikož jejich áčko nečekaně remizovalo s Osvětimany, tak hráči Postoupek B mohli slavit překvapivé třetí místo.

Vítězem se tedy stal celek Sokola Hošťálkové, kde elitní trojice ztratila jen dvě remízy. Staré Město mělo stejně bodů jako vítěz, ale horší pomocné hodnocení. Zde měla nejvíce bodů -6,5/7 naopak dvojice na posledních dvou deskách. Třetí místo obsadila záloha Postoupek. Nejlepšími na jednotlivých šachovnicích byli Karel Vraj, Ondřej Vraj, Adam Březina (Hošťálková), Skalková, Všetulová a Lapčík (Staré Město).

Výsledky jsou k dohledání na chess-results nebo v příloze. Pár fotek je k dispozici zde, o turnaji si lze z pohledu oddílů počíst na webech Starého Města a Hošťálkové.

Soubor ke stažení (XLS)

24.3.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky