Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.6.2021Komise mládeže - Přidán dokument (grant na podporu účasti hráčů z LT na letních turnajích)
Nový článek: Rozpis soutěží ŠSZK pro sezónu 2021/2022
Nový článek: Konkurzy na KP v rapidu a blesku
Nový článek: Staré Město mistrem ČR

Jablůnka rozšiřuje pomyslnou šachovou mapu

V sobotu 23. února pokračovala třetím turnajem mládežnická série 1. VASTO Tour. Do pomyslné mapy šachových míst našeho kraje si můžeme přiřadit Jablůnku. V této obci nedaleko Vsetína se sice nevyskytuje žádný šachový oddíl, nicméně díky panu učiteli Petru Zvardoňovi funguje na základní škole skvěle již několik let šachový kroužek. Poprvé také došlo ke spolupráci s Valašským šachovým klubem mládeže a v Jablůnce se tak i díky maximální podpoře vedení zdejší školy uskutečnil první velký turnaj v královské hře. Dostavilo se 80 účastníků.

Seriál 1. VASTO Tour se hraje ve třech věkových kategoriích, z nichž bývá letos tradičně nejvíce obsazovaná ta nejstarší do 16 let. Milým překvapením byla přítomnost mistryně republiky Martiny Fuskové, která se téměř vše, co šachově umí, naučila ve Starém Městě a nyní své znalosti rozšiřuje ve Frýdku-Místku. Nenechala ani ty nejstarší chlapce na pochybách, že se mají ještě mnohému učit, a s plným počtem bodů turnaj vyhrála. V kategorii do 12 let je letos menší konkurence, což pochopil např. Pavel Budík, a aby si zahrál šachy pro zkušenosti a nikoliv kvůli snadnému zisku medaile, odstěhoval se mezi šestnáctileté. Vítězem dvanáctek se stal Martin Nehyba ze Skaličky. Nejmladší věkovou kategorii do 10 let ovládli mladí chlapci ze Zbrojovky Vsetín, všech pět vlezlo do první desítky, nejlepší ze všech byl tentokrát ten nejmladší - Patrik Řezníček.

Výsledky turnaje v Jablůnce jsou v excelových tabulkách zde, případně můžete studovat na stránkách chess-results, průběžné tabulky po třech turnajích máte zde, několik fotografií můžete zhlédnout zde. Na poslední turnaj 1. VASTO Tour, který se uskuteční na Svátek práce 1. května, zvou pořadatelé z VŠKM a ze ZŠ Integra Vsetín propozicemi zde.

Josef Kovařík

28.2.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky