Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Už za tři týdny začíná Mistrovství ČR mládeže

Už za necelé tři týdny, v sobotu 9. března 2013, se naplno rozběhnou boje na Mistrovství České republiky mládeže v Koutech nad Desnou. Až do další soboty 16. března budou bojovat mladí šachisté v chlapeckých i dívčích kategorií do 10, 12, 14 a 16 let, i další bojovníci ve FIDE Openu a Národním Openu. Už tradičně vysílá Šachový svaz Zlínského kraje na tento vrcholný mládežnický turnaj krajskou výpravu.

Kouty nad Desnou a přesněji Hotel Dlouhé Stráně jsou v posledních letech tradičním místem konání nejvýznamnějších mládežnických akcí (Mistrovství ČR a Mistrovství Moravy). Příjemné šachové prostředí, hezká příroda, jeden z nejmodernějších skiareálů na Moravě, každoročně velmi dobré organizační zajištění turnaje, nejlepší mladí šachisté z celé republiky ve svých kategoriích, jejich rodiče, trenéři – tak vypadají každoroční šachové svátky v Koutech. Základní informace o letošním MČR včetně seznamu oprávněných účastníků najdete zde

Letošní krajská výprava ŠSZK pojede na turnaj v tomto složení:

ONDŘEJ STUCHLÝ (Staré Město) v kategorii H14, který si účast na MČR vybojoval vítězstvím na Mistrovství Moravy a Slezska v říjnu loňského roku.

FRANTIŠEK MRKUS (Staré Město) taktéž v H14, stříbrný medailista MČR v kategorii do 12ti let z minulého roku.

Velká útočnice ADÉLA BIERSKÁ ( Zbrojovka Vsetín) bude poprvé bojovat v kategorii D14.

Rovněž v D14 nastoupí LENKA NAVRÁTILOVÁ (Slavia Kroměříž), která v poslední době ukazuje výrazné zlepšení a těší se na těžké boje s těmi nejlepšími.

VIKTORIE VŠETULOVÁ (Staré Město), která v krajských turnajích pořádně zatápí i těm nejlepším a mnohdy o rok starším kluků ve své kategorii, pojede na své první Mistrovství ČR v D10.

Zkušený matador mládežnických soutěží RICHARD ŠTEFANÍK (Staré Město) bude tentokrát bojovat v Národním Openu.

Kromě této šestice členů krajské výpravy se v mistrovských kategoriích představí ještě hošťálkovský šachový filozof Karel Vraj v H12, Julie Šimčáková z Postoupek v D16. A dále pravděpodobně tradiční výprava mladších i starších postoupeckých šachistů v doprovodných turnajích a další hráči, o kterých budeme na krajských stránkách průběžně informovat.

Stejně jako minulý rok, i letos připravíme na naše stránky každodenní zpravodajství z turnaje, zaměřené zejména na účastníky naší krajské výpravy. Někdy podrobnější, jindy stručnější, tak jak čas dovolí.

Tak už za tři týdny hurá do boje! :-)

Martin Beil, vedoucí krajské výpravy na MČR a vedoucí CTM ŠSZK,
email martinbeil64@gmail.com, tel. 775 956 183

17.2.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky