Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Osmnácté soustředění Střediska šachových nadějí ve Vsetíně

V pátek 1. února – tedy v den pololetních prázdnin – se na Základní škole Integra ve Vsetíně už poosmnácté sešli mladí šikovní šachisté a jejich neméně šikovní trenéři na tradičním soustředění Střediska šachových nadějí. Přinášíme vám malý přehled o dalším povedeném soustředění pořádaném Valašským šachovým klubem mládeže pod taktovkou Josefa Kovaříka.

Kdo by nevěřil, že i o prázdninách může být ve škole pořádně živo, měl se přijít podívat 1. února do Vsetína na ZŠ Integra. Na 18. soustředění Střediska šachových nadějí se sešla rekordní účast 36 šachistů a protože dva z nich byli ze Slovenska, můžeme s trochou smělosti přidat k soustředění přízvisko mezinárodní. Účastníci byli rozdělení do šesti skupin (A, B1, B2, C1, C2 a D) a ve čtyřech šachových blocích po 1,5h se věnovali dalším šachovým tématům.

Mladí šachisté a šachistky se tentokrát zabývali útokem na oslabené a nechráněné rošádové postavení, ukázkami miniaturních šachových partií, základními figurovými koncovkami, veselými zákoutími italské hry či ukázkami partií z velmistrovské praxe (z nedávného turnaje ve Wijk aan Zee). Své místo našlo i řešení taktických diagrámků (protože taktika je základ!), pěšcových koncovek a hraní různých her s šachovou tematikou.

O účastníky se tentokrát staralo sedm trenérů – abecedně řazeno – Martin Beil, Jiří Halmazňa, Marek Jurča, Jan Malčánek, Josef Novák, Hanka Obšivačová, Vlastimil Straděj. Všem trenérům a především hlavnímu organizátorovi Josefu Kovaříkovi tímto děkuji za vzornou péči o mladé šachové naděje. A těším se na příští vsetínské soustředění, s pořadovým číslem 19, které proběhne na velikonoční Zelený čtvrtek 28. března.

Propozice letošní série soustředění Střediska šachových nadějí najdete v příloze.

Martin Beil

Soubor ke stažení (pdf)

8.2.2013  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky