Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Středisko šachových nadějí do čtvrté sezóny

Již pošestnácté se sešli šachisté vsetínského regionu v sobotním Středisku šachových nadějí. I přes zatímní silnou konkurenci fotbalových mládežnických utkání přijelo tentokrát na ZŠ Integra Vsetín 34 šachistů (mezi nimi i dva ze Slovenska), kteří tak dobrovolně usedli i šestý den v týdnu do školních lavic. A to od rána do večera !!!

Účastníci byli tradičně dle své výkonnosti rozděleni do čtyř základních skupin, přičemž béčko a céčko se ještě na dva devadesátiminutové bloky rozpadlo do podskupin B1, B2, C1 a C2. A co bylo na programu? Elitní pětice v áčku se zabývala celodenním tématem o izolovaném pěšci, v jednom bloku pak měli pro „odlehčení“ mix taktiky a pěšcových koncovek. Béčko mělo na programu šachové romantiky, mix taktiky a koncovek a obtížnější pěšcovky. Céčko také probíralo šachové romantiky, dále propočty v taktice a koncovkách, základy hry čtyř jezdců a kvečeru zbyl čas i na šachové hry a soutěže. Benjamíni v déčku měli na programu taktiku a základní matování, zásady zahájení v otevřených hrách, šachové hry a soutěže a na závěr komentovanou simultánku s trenérem.

Středisko šachových nadějí č. 16 mělo příjemnou atmosféru, mezi jednotlivými bloky byl čas i na fotbálek na školní zahradě. O děti se parádně starali trenéři Martin Beil, Vlastimil Straděj, Radek Zádrapa, Pavel Viták, Marek Jurča, Josef Novák, Hanka Obšivačová a Miroslav Bělíček. Další střetnutí u šachového vzdělávání máme v plánu 15. prosince.

Fotografie ze sobotního soustředění najdete zde, celoroční program Střediska šachových nadějí v příloze.
Josef Kovařík

Soubor ke stažení (pdf)

7.11.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky