Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Šachové příběhy v Koutech nad Desnou, Ondra Stuchlý zlatý!

Tradiční šachové místo Kouty nad Desnou hostilo ve dnech 24. - 28. října další ročník Mistrovství Moravy a Slezska do 16ti let. Tvrdé boje za šachovými stolky sváděla i čtyřicítka šachistů z našeho kraje. Šachová partie není jen popotahování dřevěnými figurkami, je to příběh. Příběh dvou armád, bojujících hlavou, ale i bezhlavě, hrubou silou, ale i lstí a rozumem, meči, noži, plácačkami na mouchy, zkrátka vším, co figurky před partií na šachovnici najdou. A stejně tak výsledková listina není jen strohá statistika, je to kronika našich příběhů na našem turnaji. Zlatým písmem se do koutecké kroniky zapsal Ondra Stuchlý ze Starého Města, který byl ve své kategorii nejlepším velitelem a vybojoval pro sebe, pro svůj oddíl i pro svůj kraj zasloužený zlatý triumf. Gratulujeme!

Šachový svaz Zlínského kraje vyslal na Mistrovství početnou krajskou výpravu 27mi šachistů pod vedením pětice krajských trenérů. Tlupa neandrtálských bojovníků Martina Beila nastoupila ve složení Pavel Budík, Lukáš Macháček, František Mrkus, Alexandr Skalský, Ondřej Stuchlý, Richard Štefaník. Rytířů Martina Dvořáka bylo také šest – David Opluštil, Pavel Opluštil, Jan Palášek, Miroslav Rakušan, Michal Scheichenost, Julie Šimčáková. Zlobři Jirky Hodovského nastoupili ve složení Martin Hronek, Štěpán Hronek, Hanuš Suchánek, Kryštof Suchánek a hlavní zlobryně Klárka Dančáková. Ozbrojenci Vlastíka Straděje byli Áron Fojtů, Lukáš Gabryš, Matyáš Kovařík, Jakub Stančík, Šimon Šak. A do zvláštní jednotky Martina Stachoně byli převeleni Adéla Bierská, David Kolačný, Jan Nekarda, Lenka Navrátilová, Tomáš Otradovec. Podrobnější hodnocení uvedených hráčů z krajských výprav se na našich stránkách objeví v dalším článku v nejbližších dnech. Kromě hráčů v uvedených skupinkách krajské výpravy se z našeho kraje na kouteckou šachovou pouť vydali i další šachisté z Postoupek, Hošťálkové a Boršic.

Šachové bojiště v Koutech nad Desnou bylo tradičně připraveno po všech stránkách dobře a nabízelo pěkné podmínky ke hře i k pobytu. Ve všech kategoriích se hrálo švýcarským systémem na 9 kol tempem 2 x 90 minut na partii s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. Hrály se čtyři mládežnické kategorie, vždy kluci i holky dohromady, a to do 10, 12, 14 a 16 let. A k tomu ještě otevřený turnaj pro všechny zájemce bez omezení. A jelikož je Mistrovství Moravy nejen šachovým svátkem a turnajovým kolbištěm pro zápasy rytířů i zlobrů, ale i kvalifikací na Mistrovství ČR, bojovalo se i o postupová místa. Z každé věkové kategorie postupovalo 8 nejlepších kluků, pro holky je účast na Mistrovství ČR otevřená bez omezení.

Na mládežnických akcích by samozřejmě mělo jít v první řadě o získávání nových zkušeností a zdokonalování svého šachového umění. Tak jako fotbalové přípravky by měly především vychovávat nové kvalitní hráče pro dospělý fotbal, tak i mládežnický šach by měl směřovat své úsilí k vychovávání hráčů směrem k dospělosti, nikoliv k samoúčelnému vytěžování mládežnických medailí. Péče o mladé šachisty by tedy měla fungovat s dlouhodobým horizontem výhledu, nehledat úspěch hned za rohem, ale hledět na mnoho let dopředu. Všechny mládežnické soutěže plní především role jako jsou motivace k další práci, porovnávání pokročilosti šachové práce s jinými šachisty, získávání herních zkušeností a pěstování zdravé pozitivní soutěživosti.

Přesto Mistrovství Moravy, jako postupová akce, slouží i jako příležitost k postupům na MČR. A pro hráče, kteří na postup reálně mají, patří tento aspekt pochopitelně mezi ty nejvýznamnější. V konečném důsledku může množství postupů hráčů z našeho kraje na Mistrovství ČR fungovat jako jeden z prostředků pro porovnání kvality práce s mládeží v různých místech ČR. Před každým postupovým turnajem se snažím vytvořit základní prognózu, pro kolik postupů máme předpoklady. Uvažoval jsem tak, že v kategorii H14 máme tři želízka v ohni (Mira Rakušan, Ondra Stuchlý, Matyáš Kovařík), z nich by byl vyvážený výsledek „dva a kousek postupu“. V H12 máme želízek dokonce pět (Pavel Budík, David Opluštil, Ondra Vraj, Kryštof Suchánek a Karel Vraj), ale kvůli velké vyrovnanosti této kategorie bych považoval za úspěch „necelé dva postupy“ (tj. dva postupy by byly úspěchem). K tomu v H10 by při velmi příznivé shodě okolností mohl o postup usilovat někdo z trojice Lukáš Macháček, Pavel Opluštil a Hanuš Suchánek. A v H16 by při velmi dobrém výkonu a trošce štěstí mohl mít naději na postup Kuba Krejča. Na základě tohoto propočtu byl můj papírový předturnajový předpoklad ohledně postupů hráčů z našeho kraje takový, že úspěchem by bylo vybojovat 4 postupy na Mistrovství ČR – víc by bylo skvělé, méně by bylo zklamáním.

Ještě večer před posledním kolem jsme s Ondrou Stuchlým filozofovali o postupových šancích našich hráčů a vypadalo to povzbudivě – reálně se o postupová místa prala trojice hráčů v H14 a dokonce čtveřice v H12. V turnajové eufórii jsem v mírně nadsazeném optimismu v tu chvíli věřil v pět postupů, reálně byly pravděpodobnější 4 postupy z těchto našich silných kategorií. Poslední kolo se ovšem nepovedlo jak mělo a nakonec jsme zůstali s pouhými dvěma postupy na MČR. S touto bilancí tak Mistrovství Moravy z tohoto hlediska hodnotím jako neúspěšné. Je to škoda, karty jsme měli rozdány dobře.

Naprostá většina mladých šachistů nefunguje jako solitér oddělený od svého okolí, ale zpravidla v těsném propojení s celým týmem lidí, kteří se na jeho růstu podílejí – rodiče, trenéři, spoluhráči, vedoucí oddílů, organizátoři, „fanoušci“ (pozitivně laděné okolí fandící šachistům). Jedině společná, cílevědomá a usilovná činnost celého takového týmu může hráče dovést k využití potenciálu, který má. Je na každém týmu vyhodnotit si svůj výkon a výsledek a zařadit si jej jako užitečný krok (úspěch/zkušenost) do svého životního šachového příběhu, díky kterému se posune zase dál.

Každý šachista má svůj životní šachový příběh, ve kterém nechybí vzestupy ani pády, záchvaty nadšení ani bloudění temnými lesy, hezké, ale i horší chvilky, které oboje k životu, i k šachu patří. Stejně tak každý turnaj má svůj příběh. A svůj příběh má i každá jednotlivá partie! Na začátku každé partie se nám ty nekonečně trpělivé figurky ochotně představují – pěšec se vrhá do centra a křičí „Jsem nejmladší a vstávám první, jsem nejmenší, ale nejodvážnější a vždy bojuji hrdě a rád!“, pak koník předvede svůj skok, pak střelci vyrazí na svůj lov a hned už míří a hledají svůj cíl, pak král hrdě pronese mezi prostý lid: „Já jsem král a chci své bezpečí, chraňte mě, bojujte, neste mou vlajku, meč i štít vstříc našemu slavnému vítězství“. A pak se probudí i lenošivá slečna dáma, se zívnutím povyskočí jemně, anebo se rovnou vrhne do světa čarovat. A to vše jen proto, aby si i kamarádky věžky mohly podat ruce a společně se bít. A pak se celý příběh rozběhne naplno, má svou zápletku a často i nejeden zvrat, ve kterém obě armády ukazují, jak dobře se na boj připravily a jak dobře se umí bít. A nakonec se i samotný král rozhodne vrhnout do bitevní vřavy, aby pomohl svým věrným bojovníkům. A takhle se šachové boje opakují stále a znova už mnoho let.

Tady jsou malé střípky příběhů z našeho kouteckého Mistrovství. Podrobnější hodnocení hráčů z krajské výpravy najdete až v příštím článku.

V kategorii do 10ti let byla postupovým příčkám nejblíže čtveřice Lukáš Macháček, Pavel Opluštil, Štěpán Řezníček a Hanuš Suchánek (nejlepším z nich byl nakonec na 15. místě Lukáš Macháček ze Starého Města). Ve vyrovnaném turnaji každý z nich ukázal lepší i horší chvíle, do úplné špičky zatím každému z nich něco chybělo. Pozitivní je, že Pavel Opluštil může ve stejné kategorii hrát i příští rok (a jistě bude mít oprávněně vysoké ambice), Štěpán Řezníček dokonce další dva roky, a o další dva roky více ještě čekají v desítkách jeho mladšího brášku, teprve pětiletého Patrika Řezníčka. Příští rok se ve stejné kategorii znovu představí i staroměstská světluška Viktorka Všetulová, která v sobě nosí velký šachový potenciál a pokud ho bude systematicky rozvíjet, mohla by se v budoucnosti stát novou Martinkou Fuskovou.

V kategorii do 12ti let byly ambice našich borců výrazně větší – Pavel Budík, David Opluštil, Ondra Vraj, Kryštof Suchánek i Karel Vraj patřili mezi širší okruh favoritů a kdokoliv z nich se mohl porvat o postupová místa. Výborně odstartoval postoupecký David Opluštil, po divokém průběhu posledních kol mu ale k úspěchu jedno vítězství nakonec chybělo a skončil s pěti body a jedním z nejlepších pomocných hodnocení ze všech hráčů v turnaji na 19. místě. O místo výš nakonec skončil s 5,5 body náš loňský mistr Moravy do 10ti let Ondra Vraj. Ondra ještě v posledním kole bojoval o postup s nejlepší dívkou turnaje Zuzkou Gřesovou. Byl to zajímavý souboj – Ondra bystrý rychlík, Zuzka nekonečně rozvážná a trpělivá – šachovější vlastnosti nakonec zvítězily a slavila Zuzka. Třeba se od ní Ondra časem trochu poučí. O další místo výš, na 17. pozici, skončil také s 5,5 body Pavel Budík, který v posledním kole musel k naději na postup vyhrát, ale v horší pozici s další šikovnou slečnou Luckou Ambrožovou se spokojil s remízou a o šanci na pěkný úspěch se tak ani neporval. A tak nakonec největší úspěch v celé naší silné kategorii zaslouženě urval Karel Vraj z Hošťálkové. Pro někoho možná trošku nečekaně, ve skutečnosti však naprosto zaslouženě a logicky nejlepší z našich v celém turnaji – Karel zahrál výborný turnaj, v jeho hře se spojovala bystrost jeho mladšího bratra Ondry s vyšší fizolofickou šachovostí, taktika se nejednou v dobrém potkávala se strategií. Výsledkově i herně se rval s absolutní špičkou a i když mu v posledním kole pomohl soupeř (místo třítahového matu dal Kájovi remízu), byl naším nejlepším borcem, vybojoval 6,5 bodu, celkové 7. místo a postup na březnové MČR. Gratulujeme!! Další z našich želízek v ohni, Kryštof Suchánek, bohužel zakončil turnaj dvěma porážkami, a to ve švýcarském systému neznamená nic jiného, než nemilosrdný pád výsledkovou listinou. Kromě výše uvedených kluků sehráli zajímavý turnaj i Adam Březina (nakonec 5 bodů a 22. místo) a Alexandr Skalský (4,5 bodu a 30. místo). Největší naší radostí v celém turnaji tak společně s Karlem Vrajem byla vsetínská slečna Klárka Dančáková, která se v posledních měsících ohromně posunula dopředu, povahově zklidnila, herně konečně trochu zpomalila a mezi svými soupeři i soupeřkami šířila strach. Po prvních pěti kolech, kdy porážela papírově mírně slabší soupeře a podlehla dvěma silnějším, totiž ve velkém stylu zatočila s našimi dvěma aspiranty na úspěch s Pavlem Budíkem a s Davidem Opluštilem. V tu chvíli se prodrala do první desítky celkového pořadí, každý král v hrací místnosti se třásl, že se v turnajovém lese potká s šelmou Klárkou. V posledních dvou kolech sice s velmi silnými soupeři prohrála, ale i s nimi po velkých bojích, a i oni se během partií s Klárkou museli třást. Celkově to pro Klárku znamenalo 5 bodů, celkové 21. místo, 5. místo mezi dívkami a pro všechny silný zážitek. Gratulujeme Klárko!

I Kategorie do 14ti let slibovala hráčům z našeho kraje velké šance: druhým nasazeným hráčem turnaje byl postoupecký talent Mirek Rakušan (bývalý rychlík Pendolíno, dnes už nadějná střela nestálého doletu, jednou v budoucnu snad silný šachový stroj), turnajovou šestkou Ondra Stuchlý ze Starého Města a výrazné ambice měl i Matyáš Kovařík ze Vsetína, nasazený jako číslo 9. Skvělého úspěchu dosáhl Ondra Stuchlý, který způsobem start – cíl ovládl svoji kategorii. Ondra nastartoval turnaj pěti výhrami, po remíze v 6. kole znovu zvítězil v kole sedmém a závěrečnými dvěma remízami si s přehledem pojistil první místo a suverénní postup na Mistrovství ČR v březnu 2013. Velká gratulace zlatému Ondrovi k zaslouženému úspěchu! Podrobnější hodnocení Ondrova výkonu najdete v hodnotícím článku, který se na webu objeví v nejbližších dnech. Mirek Rakušan hrál v turnaji dost nestále a kolísavě a po 7. kole se ocitl v situaci, kdy z posledních dvou partií musel k postupu vydolovat 1,5 bodu. Přiznám se, v tu chvíli jsem Mirkovi bezmezně věřil, už jen proto, jak jsem ho viděl hrát na letním turnaji družstev v Pardubicích. Bohužel ani v jednom z posledních dvou kol Mirek neprorazil zeď soupeře a po dvou remízách skončil na 9. místě, prvním nepostupovém. Snad bude aspoň naděje zažádat pro tento mimořádný talent z našich končin o divokou kartu na Mistrovství republiky – účast na Mistrovství by mu slušela převelice. O postupová místa se do posledních chvil rval i Matyáš Kovařík, který si však cestu zkomplikoval trojicí remíz v prostředku turnaje a čekal ho podobně náročný závěr, jaký měl Ondra Stuchlý na Mistrovství Moravy minulý rok, kdy si Ondra musel závěr turnaje doslova protrpět s nožem na krku. Ondrovi to minulý rok vyšlo, Matyášovi letos ne. Oba už aspoň ví, že snažit se o postupový výsledek s pouhými třemi výhrami je jako chodit na tenkém laně mezi dvěma mrakodrapy, navíc v silném větru.

V mládežnických turnajích hraných švýcarským systémem je velmi nerozumné nechat se v prvním 6-7 kolech ovládnout strachem a předčasně remizovat partie. Švýcarský systém totiž moudrému šachistovi nabízí tu krásnou věc, že výhra v jakékoliv partii mu dodává nejen bod, ale i radost, sebevědomí, sílu do dalších bojů, a prohra zase dává do dalšího kola slabšího soupeře, na kterém se zase můžeme „nakrmit“. Jediný vysloveně nemoudrý výsledek je zbytečná remíza – ta zpravidla neznamená ani užitečný bodový zisk, ani slabšího soupeře pro další výsledkové odražení vzhůru. Takže nejlepší je jít tvrdě po výhře a případné taktizování nebo sklony k opatrnosti si nechat podle situace až do posledních 1-3 kol, kdy už lépe víme, co chceme, na čem jsme, na co musíme hrát. Na tuto turnajovou strategii samozřejmě mohou být různé pohledy. Nezpochybnitelně je ale styl hraní do posledního dechu velmi přínosný pro šachový rozvoj hráče, pro jeho bojovou morálku, pro houževnatost, pro posílení psychiky a v neposlední řadě i pro umění hraní koncovek. Nejeden šachista se mi už svěřil, že spoustu koncovek dává za remízu, protože koncovky neumí hrát. Ale samozřejmě platí, že naučit se hrát koncovky, případně namotivovat se k jejich studiu, můžeme nejlépe tím, že je budeme hrát.

Mezi dívkami do 14ti let sehrály velmi pěkný tunaj Adéla Bierská ze Vsetína (4 body, celkové 41. místo) a Lenka Navrátilová ze Slavie Kroměříž (3,5 bodu, celkové 45. místo). Podrobněji se o nich, stejně jako o dalších hráčích z krajské výpravy, dočtete v dalším článku. A je velmi pravděpodobné, že už brzy obě dvě řeknou ještě výraznější šachové slovo.

V kategorii do 16ti let jsme měli dva velmi nadějné bojovníky – dva velké šachové nadšence – Františka Mrkuse ze Starého Města a Kubu Krejču z Hošťálkové. Zatímco Františkovi je teprve 12 a hrál ve starší kategorii, protože má díky letošní stříbrné medaili z MČR přímý postup i na MČR 2013, Kuba Krejča musel o své místo tvrdě bojovat. V prvních šesti kolech Kuba bojoval na špici turnaje. Jeho partie jsem zatím nerozebíral dostatečně důkladně, ale 4 remízy v prvních šesti kolech, navíc v poměrně krátkých partiích, daných za remízu ještě s větším množství figur na šachovnici, svědčí o velmi přehnané bázlivosti. Kuba by měl navštívit šachový svět velkého bojovníka Roberta Fischera a podívat se, jak se bojuje až do konce! Má totiž velkou šanci být obávaným šachovým mágem a kouzelníkem, který by dokázal soupeře ošidit i s posledním pěšáčkem. Poslední tři kola prohrál a za předchozí přehnanou remízovou ochotu si to svým způsobem zasloužil. Celkové Kubovo umístění pak je typicky „švýcarsky kruté“ a neodpovídá tomu, kde se Kuba během turnaje pohyboval. František Mrkus v turnaji bojoval velmi dobře (podrobnější hodnocení v příštím článku) a škoda jen partie posledního kola, ve které jsem Františka opomenul připravit na jednu významnou sicilskou záležitost a po této mojí chybě František v partii už brzy zakopnul, upadnul a už nevstal. I tak nakonec 5 bodů a 13. místo – pro šikovného borce, který ještě v březnu bojoval v H12 velmi solidní výsledek. Další naši borci Ríša Štefaník (velmi pěkné 17. místo, první rok ve vyšší kategorii), Michal Scheichenost (20. místo, rovněž prvním rokem v H16), Kuba Stančík (23. místo), Pavel Tománek (24. místo), ani nikdo z dalších se už do těsnějšího kontaktu se špičkou nedostali.

V krátkosti se ještě zmíním o doprovodném OPEN-turnaji, jehož z mého pohledu nejzajímavějším rysem bylo, že v něm mohli naši mladí hráči změřit síly se dvěma významnými osobnostmi šachového života v ČR. Prvním nasazeným hráčem turnaje byl velmistr ukrajinského původu Alexej Kislinsky (elo 2605), který se v blízkých letech možná stane jednou z vůdčích osobností šachové reprezentace ČR. A druhým nasazeným mezinárodní mistr David Kaňovský, který je současně trenérem mládežnické reprezentace ČR. Dvěma našim mladým hráčům – Vojtovi Dobešovi (4,5 bodu, 7. místo) a Pepovi Bednaříkovi (4,5 bodu, 8. místo) se podařilo změřit síly s oběma, Honza Palášek (3,5 bodu, 18. místo) si zahrál pěknou partii alespoň s Davidem Kaňovským, Pavel Večeřa (4,5 bodu, 13. místo) si sice nezahrál s žádným z nich, zato však uhrál velmi slušný výsledek.

Na každém z turnajových příběhů našich hráčů byla vidět snaha a odhodlání uspět. Ne vždy se uspět podaří, někdy i dílčí neúspěch může být cenným krokem k dalším cílům. V každé partii, na turnajích i v celém šachovém i nešachovém životě píšeme řádek za řádkem své příběhy a je na nás, jak tyto příběhy budou vypadat. Během partie se při špatném vývoji můžeme vzdát, anebo zatnout zuby a bojovat klidně i za zdánlivě ztracenou věc. Pokažený turnaj nás může buď odradit, anebo naopak nakopnout k další práci. Je na nás, jak se s překážkami popereme. A jestli vždy zůstaneme věrní svým zásadám, budeme se chovat čestně k soupeřům, jestli budeme jen hloupě prskat, anebo skutečně bojovat.

Podrobnější hodnocení všech účastníků krajské výpravy Šachového svazu Zlínského kraje vám přineseme v nejbližších dnech. Přidávám ještě odkazy na zajímavé články o Mistrovství na stránkách Boršic, Hošťálkové, Postoupek, Starého Města, Vsetína, Zlína a na Novoborském šachovém serveru.

PŘEHLED VÝSLEDKŮ:

H10:
1. Petr Glozar (Duras Brno) 8 bodů, 2. Tomáš Kocí (Lokomotiva Brno) 7 bodů, 3. Radek Halamíček (Beskydská šachová škola) 6,5 bodu ... 15. LUKÁŠ MACHÁČEK (STARÉ MĚSTO) 5,5 bodu, 17. HANUŠ SUCHÁNEK (ZLÍN) 5 bodů, 21. ŠTĚPÁN ŘEZNÍČEK (VSETÍN) 5 bodů, 32. PAVEL OPLUŠTIL (POSTOUPKY 4 body, 39. PATRIK ŘEZNÍČEK (VSETÍN) 3,5 bodu.

D10:
1. Kristýna Laurincová (Beskydská šachová škola) 6 bodů, 2. Julie Richterová (Sokol Zastávka) 5,5 bodu, 3. Kristýna Marková (Mezinárodní šachová škola Interches) 5,5 bodu ... 6. VIKTORIE VŠETULOVÁ (STARÉ MĚSTO) 4 body, 10. HANA BAŠTINCOVÁ (POSTOUPKY) 1 bod.

H12:
1. Vojtěch Jurásek (Lokomotiva Brno) 7 bodů, 2. Karel Chwistek (Slezan Opava) 7 bodů, 3. Tomáš Filip (Mezinárodní šachová škola Interches) 6,5 bodu ... 7. KAREL VRAJ (HOŠŤÁLKOVÁ) 6,5 bodu, 17. PAVEL BUDÍK (VSETÍN) 5,5 bodu, 18. ONDRA VRAJ (HOŠŤÁLKOVÁ) 5,5 bodu, 19. DAVID OPLUŠTIL (POSTOUPKY) 5 bodů, 22. ADAM BŘEZINA (HOŠŤÁLKOVÁ) 5 bodů, 29. KRYŠTOF SUCHÁNEK (ZLÍN) 4,5 bodu, 30. ALEXANDR SKALSKÝ (STARÉ MĚSTO) 4,5 bodu, 37. TOMÁŠ PECHÁČEK (POSTOUPKY) 4 body.

D12:
1. Zuzana Gřesová (Beskydská šachová škola) 6,5 bodu, 2. Lucie Ambrožová (Štefanydes Polička) 6 bodů, 3. Eliška Vavřínková (Lokomotiva Brno) 5,5 bodu ... 5. KLÁRKA DANČÁKOVÁ (VSETÍN) 5 bodů.

H14:
1. ONDŘEJ STUCHLÝ (STARÉ MĚSTO) 7,5 bodu, 2. Jáchym Bareš (Grygov) 7 bodů, 3. Daniel Daněk (Duras Brno) 6,5 bodu ... 9. MIROSLAV RAKUŠAN (POSTOUPKY) 5,5 bodu, 11. MATYÁŠ KOVAŘÍK (VSETÍN) 5,5 bodu, 30. MARTIN HRONEK (ZLÍN) 4,5 bodu, 31. JAN NEKARDA (STARÉ MĚSTO) 4,5 bodu, 34. JAN POLIŠENSKÝ (POSTOUPKY) 4,5 bodu, 43. ŠTĚPÁN HRONEK (ZLÍN) 4 body, ŠIMON ŠAK (VSETÍN) 3 body.

D14:
1. Jana Kubošová (Slavia Orlová) 5,5 bodu, 2. Martina Hartingerová (Grygov) 5 bodů, 3. Tereza Kocí 4,5 bodu ... 4. ADÉLA BIERSKÁ (VSETÍN) 4 body, 5. LENKA NAVRÁTILOVÁ (KROMĚŘÍŽ) 3,5 bodu.

H16:
1. Michael Kubík (Beskydská šachová škola) 7,5 bodu, 2. Jakub Szotkowski (Slovan Havířov) 7 bodů, 3. Jiří Navrátil (Uničov) 7 bodů ... 13. FRANTIŠEK MRKUS (STARÉ MĚSTO) 5 bodů, 17. RICHARD ŠTEFANÍK (STARÉ MĚSTO) 5 bodů, 20. MICHAL SCHEICHENOST (POSTOUPKY) 5 bodů, 23. JAKUB STANČÍK (VSETÍN) 4,5 bodu, 24. PAVEL TOMÁNEK (BORŠICE) 4,5 bodu, 28. JAKUB KREJČA (HOŠŤÁLKOVÁ) 4 body, 30. JAN NETUŠIL (POSTOUPKY) 4,5 bodu, 31. LUKÁŠ GABRYŠ (VSETÍN) 4 body, 39. DAVID KOLAČNÝ (STARÉ MĚSTO) 3,5 bodu, 40. TOMÁŠ OTRADOVEC (STARÉ MĚSTO) 3,5 bodu, 44. ÁRON FOJTŮ (VSETÍN) 2,5 bodu.

D16:
1. Aneta Pistovčáková (TŽ Třinec) 5 bodů, 2. MARTINA FUSKOVÁ (Beskydská šachová škola) 5 bodů, 3. Klára Zemková (Beskydská šachová škola) 4,5 bodu ... 6. JULIE ŠIMČÁKOVÁ (POSTOUPKY) 3,5 bodu.

OPEN:
1. GM Alexej Kislinsky (Slavia Orlová) 8 bodů, 2. IM David Kaňovský (Grygov) 7 bodů, 3. Lumír Mrázek (Slavia Orlová) 6 bodů ... 7. VOJTĚCH DOBEŠ (STARÉ MĚSTO) 4,5 bodu, 8. JOSEF BEDNAŘÍK (HOŠŤÁLKOVÁ) 4,5 bodu, 13. PAVEL VEČEŘA (POSTOUPKY) 4,5 bodu, 18. JAN PALÁŠEK (POSTOUPKY) 3,5 bodu.

Kompletní výsledky Mistrovství Moravy a Slezska 2012 najdete na stránkách chess-results.com.

Martin Beil

5.11.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky