Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Začala liga dorostu

Ve dnech 6.-7.10. se hrála první tři kola mládežnických lig. V sezóně 2012/2013 bohužel nebude mít Zlínský kraj zástupce v extralize. V 1.lize dorostu máme pět týmů: Sokol Postoupky, Sokol Hošťálková, Zbrojovku Vsetín, ŠK Staré Město a ŠO Kunovice.

Z přehledu je vidět, že dlouholetý účastník extraligy a ligy dorostu Boršice letos nepostavil do ligy svůj tým, který sestoupil z extraligy. A ani Staré Město nevyužilo možnosti postavit dva týmy. Staré Město a Posotupky jsou dle průměrného ela dva nejvýše postavené celky. Hoštálková a Vsetín zaujímají v této statistice 5. resp. 6 pořadí. Nováček z Kunovic zaujímá předposlední místo, když papírově slabším je jen Třinec.

Do soutěže výborně vstoupil Vsetín, který loni skončil na sestupové příčce, ale pro nezájem ostatních oddílů se v soutěži udržel. V sobotním dvojkole porazil nejprve Třinec a pak i překvapivě nejtěsnějším rozdílem Sokol Postoupky, když překvapivě skončil zejména dívčí souboj, ve kterém Adéla Bierská porazila Julii Šimčákovou. Hoťálková si vedla podobně, když vysoko porazila Třinec a 3,5:2,5 Postoupky. A vzájemný zápas vsetínských týmů vyzněl v neděli lépe pro Vsetín v poměru 4:2. Družstvo Postoupek lehce porazilo Třinec. Stejně jako Vsetín má plný počet bodů i Staré Město. To nejprve porazilo Kuřim a posléze těsně i zálohu Durasu Brno. To nováček z Kunovic nejdříve podlehl Durasu B 1:5, aby ve vzájemném zápase nováčků prohrál těsně 2,5:3,5. Nedělní vzájemný zápas mělo po celou dobu pevně v rukou Staré Město a vyhrálo 4,5:1,5.

V tabulce tak první místa okupují Vsetín a Staré Město s plným počtem bodů. Hošťálková se šesti body je zatím na 5.místě a Postoupky se třemi body sedmé. Kunovice spolu s Třincem a Prostějovem jsou bez bodu na posledních místech.

Tabulka soutěže se všemi podrobnosti je na svazové databázi. Reportáže z prvního víkendu si lze přečíst na webech zainteresovaných oddílů: Hošťálková (sobota, neděle), Vsetín, Postoupky a Kunovice. Chybí odkaz na Staré Město, kde bohužel v poslední době je článků o jejich mládeži jako šafránu. Pokud se článek o dorostenecké lize objeví, velmi rád odkaz doplním.

9.10.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky