Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

ME mládeže a Olympiáda mládeže

V srpnu se uskutečnilo v Praze ME mládeže do 18 let. Nescházeli na něm ani zástupci našeho kraje.

Prvním, respektive druhým, místem si účast vybojovala Jana Zpěváková a František Mrkus. Měkčí kritéria, která vyhlásil šachový svaz s ohledem na pořádání ME v naší republice, splnila dvojice Ondřej Vraj a Vojtěch Dobeš. Hrálo se dle tzv. Sofijských pravidel ohledně remízy, což konkrétně znamená, že do 40. tahu nelze nabídnout remízu. Někteří hráči na to zapomínali, a tak i zápasy Ondry Vraje nebo Franty Mrkuse z tohoto důvodu skončily 0:0.

Ondra Vraj z Hoštálkové hrál v kategorii do 10 let. Uhrál 3 body, což stačilo na 131 .místo. O kategorii výše hrál František Mrkus - první z trojice hráčů ze Starého Města, který uhrál o půl bodu více a obsadil 124.místo (při nasazení jako č. 91). Nejlépe si v turnaji vedl Vojtěch Dobeš v kategorii do 16 let. Nasazený byl jako č. 55, ale zejména dobrým závěrem 2/2 obsadil velmi dobré 30. místo se ziskem 5,5 bodu. Jana Zpěváková v kategorii do 18 let obsadila také 30. místo (jako 34.nasazená), ale ziskem 4,5 bodu.

Dobrý výkon Vojty Dobeše přispěl k tomu, že se jako náhradník nominoval do týmu mládežnických olympioniků do 16 let. Olympiáda se hrála v Istanbulu ve stejném termínu a místě jako Olympiáda dospělých. To byl jistě pro všechny naše mladé reprezentanty (kromě Vojty hráli Patrik Melzer, Jan Mikeš, Jakub Szotkowski a Jakub Haman) velký zážitek. Naše družstvo obsadilo 11.místo, což bylo na úrovni jejich nasazení (12.). Vojta Dobeš uhrál čtyři body ze sedmi partií.

23.9.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky