Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Hodnocení prázdninových tréninkových kempů CTM

O letošních letních prázdninách proběhla trojice mimořádných šachových soustředění Centra talentované mládeže. Tyto prázdninové tréninkové kempy proběhly 26. - 27. července ve Starém Městě, 2. - 3. srpna v Kroměříži a 23. - 26. srpna v Ploštině. Všechny tři akce proběhly zdárně podle plánu a zde přinášíme jejich stručné shrnutí.

Cílem trojice tréninkových kempů bylo nabídnout našim mladým šachistům (zejména hráčům z Listiny talentů) možnost intenzivního šachového tréninku i o prázdninách, a to díky podpoře Šachového svazu Zlínského kraje za velmi přívětivých finančních podmínek. Zároveň jsme chtěli, aby významná část trenérské práce připadla na mladé trenéry z našeho kraji, kteří tak nejen pomáhali svým mladším kolegům, ale zároveň sami sbírali cenné trenérské zkušenosti. Třetím významným záměrem bylo, aby se soustředění uskutečníla na několika místech rovnoměrně napříč celým krajem.

Nejpočetněji obsazeného tréninkového kempu ve Starém Městě se zúčastnilo celkem 13 mladých šachistů z Hošťálkové, Kunovic, Starého Města a Vsetína. Jako trenéři se na soustředění podíleli i mladí trenéři Jan Malčánek z Rožnova a Marek Navrátil z Kroměřiže.

Druhý prázdninový kemp v Kroměříži byl šachově nejintenzivnější a všichni zúčastnění zde odvedli největší porci práce. Zúčastnilo se celkem 6 šachistů z Hošťálkové, Kroměříže, Postoupek a Vsetína.

Nejdelší tréninkový kemp proběhl na sklonku prázdnin v Ploštině u Valašských Klobouků. Čtyř dnů intenzivního šachového i doprovodného programu se zúčastnilo celkem 8 šachistů z Kroměříže, Rožnova, Starého Města, Vsetína a Zlína. Dva dorostenečtí účastníci – Majka Phamová a Jan Malčánek – se zároveň částečně podíleli na tréninkové náplni.

Za pomoc s uspořádáním prázdninových kempů děkuji oddílům Staré Město, Kroměříž a Zlín. Závěrečné zprávy a přesný program všech tří prázdninových akcí najdete v sekci CTM

Mílovými kroky se k nám blíží další soustředění Centra talentované mládeže, které se uskuteční 28. - 29. září (pátek a sobota) ve Vsetíně.

Martin Beil

4.9.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky