Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Úspěšný turnaj družstev v Pardubicích

Tak jako každý rok, i letos hraje mezi letními šachovými festivaly v České republice prim pardubický Czech Open. Součástí tohoto obrovského šachového klání je i tradiční turnaj F – turnaj družstev, hraný současně jako Mistrovství ČR čtyřčlenných družstev.

Tento sedmikolový mezinárodní turnaj se zápočtem na FIDE-elo nabízí v krátkém čase čtyř soutěžních dnů příležitost k zajímavým šachovým kláním se silnými soupeři. Účast na turnaji je velmi vhodná jednak pro hráče, kteří se z časových důvodů nemohou účastnit turnajů delších, jednak pro mladé hráče, kteří na takové soutěži mohou získat vynikající zkušenosti a zároveň okusit atmosféru velké mezinárodní akce. Letos se pardubického turnaje družstev zúčastnila více než stovka týmů a mezi nimi i trojice týmů z našeho kraje.

Já jsem byl nehrajícím kapitánem družstva s maskovacím japonským názvem Hyakugojuusan A. Nastoupili jsme ve složení Martin Konvička (v současnosti reprezentuje Kopřivnici, ale bydlí ve Valašském Meziříčí), Jan Malčánek (Rožnov pod Radhoštěm), Marek Navrátil (Slavia Kroměříž) a Majka Phamová (ŠK Zlín). Náš šachově i lidsky perfektně namíchaný tým své boje v pardubické ČEZ-aréně zvládl výborně a skončil vysoko nad svým nasazením na 33.místě s bilancí čtyř zápasových výher a tří porážek.

Dvojice týmů hájila na turnaji barvy Postoupek. Postoupečtí „mufloni“ v sestavě Martin Dvořák, Pavel Navrátilík, Martin Dungl, Petr Večeřa a Barbora Kolomazníková uhráli výborný výsledek a v celkovém pořadí skončili na 12.místě. Mladé družstvo „pštrosů“ ve složení Martin Bačák, Petr Staněk, Jan Netušil, Miroslav Rakušan a Jindřich Ryšavý skončilo na 89.místě. Výborně zahrál zejména talentovaný postoupecký pštros Mirek Rakušan, který uhrál 5,5 bodu ze 7 a úctyhodný výkon na úrovni ela 2036! O výkonech muflonů a pštrosů se více dozvíte v článcích Martina Dungla na postoupeckém blogu zde a zde.

Kromě výše uvedených šachistů hrál ještě talentovaný junior ze Slavie Kroměříž Martin Stachoň v družstvu MP4 a uhrál výborný výsledek 4/6 s výkonem téměř 2300, když porazil mj. silného bulharského FM Belyakova (2375F).

Ve stejné době v pardubicích probíhalo (a stále ještě probíhá) Mistrovství Evropy juniorských týmů. V dívčí kategorii hájí barvy týmu České republiky B na první šachovnici Jana Zpěváková ze Starého Města a předvádí velmi dobrou hru i výsledky (prozatím 4,5/7 a výkon 2143). Jana potvrzuje svůj velký šachový potenciál do budoucna. Fandíme Ti, Jani!

Kompletní výsledky turnaje najdete zde. Na Novoborském šachovém serveru můžete najít průběžné reportáže z prvního, druhého, třetího, i závěrečného čtvrtého dne turnaje.

Martin Beil

17.7.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky