Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

23.6.2021Kalendář akcí - Přidány propozice akce 12. Memoriál Jana Kováře
22.6.2021Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE FIDE Open Staré Město 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (PROPOZICE Turnaj přátelství Olomouc 12.-15.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy do Starého Města 13.-21.08.2021)
Centrum talentované mládeže- Přidán dokument (Propozice krajské výpravy na Turnaj přátelství 12.-15.08.2021)

OPEN KROMĚŘÍŽ

V krásných májových dnech proběhla v Kroměříži mimořádná šachová událost. Od 5. do 8. května se v Knihovně Kroměřížska uskutečnil 11. ročník Memoriálu Pavla Slavíka, poprvé hrán pod názvem Open Kroměříž. Zároveň se turnaj hrál jako Regionální přebor jednotlivců a Přebor Sokolské župy Hanácké. Na startovní listině se sešlo 71 hráčů z 23 oddílů celé České republiky. Nejsilnější turnaj, jaký se kdy v Kroměříži hrál, obohatili svou přítomností dva mezinárodní mistři a dva mistři FIDE. Jako první nasazený byl desátý hráč českého žebříčku Štěpán Žilka. Turnaje, hraného švýcarským způsobem na 7 kol, tempem 90 minut + 30 sekund za tah, se ale zúčastnilo také mnoho mladých talentovaných hráčů.

O celkové prvenství bojovala podle očekávání dvojice prvních dvou nasazených. Úspěšnější nakonec byl IM Vítězslav Priehoda (ŠK JOLY Lysá nad Labem), který získal 6,5 bodu. O půl bodu méně vybojoval IM Štěpán Žilka (Tatran Litovel). Bronz vybojoval Petr Munk (ŠK JOLY Lysá nad Labem) s 5,5 body. Stejného výsledku dosáhl nejlepší domácí hráč Martin Bačák (Sokol Postoupky), pro kterého to zároveň znamenalo vítězství v Přeboru župy Hanácké i v Regionálním přeboru. Na 5. místě skončil nejlepší senior Antonín Vavruška (ŠK Staré Město). Nejlepším juniorem byl Martin Stachoň (Slavia Kroměříž), který se ziskem 4,5 bodu skončil celkově na 14. místě. V kategorii starších žáků zvítězil Miroslav Rakušan, zatímco mladší žáky ovládl David Opluštil (oba Sokol Postoupky). Nejlepší ženou byla vyhlášena Jana Zpěváková (ŠK Staré Město). Nejmladším účastníkem tohoto FIDE turnaje byl osmiletý Pavel Opluštil z pořádajícího oddílu.

Celý turnaj proběhl velmi přátelské atmosféře v příjemném prostředí konferenčního sálu knihovny. Nezbývá než věřit, že v podobném duchu se podaří uskutečnit turnaj i v příštích letech a v Kroměříži tak vznikne tradice silných mezinárodních turnajů.

-opl-

14.5.2012  |  přidal: Vladimír Opluštil   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky