Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Skončila Extraliga a 1.liga dorostu

O víkendu skončila dorostenecká extraliga i 1.liga. Mnoho radosti bohužel týmům ze Zlínského kraje nepřinesla. Boršice a Staré Město opouštějí extraligu a Postoupkám unikla výhra v 1.lize zaručující postup do extraligy.

Staré Město a Boršice hrály B-finále extraligy, které se hrálo ve Vlachovicích. Oba týmy do něj vstupovaly s malým bodovým ziskem ze základní části a jen velmi dobrý výsledek by jim zajistil extraligovou příslušnost i v dalším ročníku. Absence jedničky v boršickém týmu - Martina Pagerky - byla velkým oslabením. Oběma týmům se povedlo zvítězit nad pouze ve čtyřech hrajícím Kladnem. Navíc Staré Město porazilo Liberec, se kterými Boršice remizovaly. Ani jeden tým nestačil na Most a Říčany. To v součtu znamená šesté místo pro Staré Město a sedmé pak pro Boršice. Oba týmy tak sestupují do 1.ligy dorostu.

Ve Vyškově se hrála poslední čtyři kola. Velkou šanci na postup mělo družstvo Postoupek, které po sedmi kolech bez ztráty bodu vévodilo tabulce. Staré Město B a Hošťálková byly v klidném středu tabulky, Boršice B a Zbrojovka Vsetín pak měly před sebou důležité zápasy o záchranu. V přímém souboji o postup se bohužel nevedlo Postoupkám, které těsně 2,5:3,5 prohrály s áčkem Orlové. A jelikož Orlovou v neděli čekaly dva zápasy s Lokomotivou Brno (B a C), které dle očekávání bez problémů vyhrála, tak si Orlová zajistila postup do extraligy. Postoupky jsou druhé, když v neděli utrpěly ještě překvapivou ztrátu prohrou 2,5:3,5 ze Vsetínem. Staré Město končí po třech víkendových výhrách a jedné prohře na 4.místě, Hošťálková pak obsadila sedmé místo. O záchranu hrající Vsetín vyhrál až v posledním kole paradoxně s nejsilnějším víkendovým soupeřem Postoupkami. Ve své premiérové sezóně končí na 10.místě, značící sestup. Ale důležitou výhrou v posledním kole jim tak náleží jedno z prvních náhradnických míst, což značí velkou šanci na prvoligovou příslušnost i v příštím roce. To Boršice B po čtyřech prohrách končí na posledním místě znamenající jasný sestup.

Podrobné výsledky obou dorosteneckých soutěží jsou zde: Extraliga a 1.liga. Reporty jsou i na webech Postoupek a Boršic.

16.4.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky