Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Gymnázium Uherské Hradiště vítězí na Přeboru škol 2012

Jako poslední se letos hrál republikový přebor škol v kategorii 6.-9.tříd. Gymnázium Uherské Hradiště dokázalo obhájit loňské prvenství.

Turnaj se hrál ve dnech 2.-3.4. opět ve Štědroníně. V prvním dnu bylo čelo velmi vyrovnané, když po jedné prohře Gymnázium UH vedlo o bod před dalšími dvěma celky. Vysoká výhra v prvním úterním kole 4:0 je však, při vyrovnaných výsledcích jejich pronásledovatelů, katapultovala do úniku o tři body. Tento náskok si udržovali v pohodě až do konce a s pohodlným náskokem 4,5 bodu loňskou výhru obhájili. Těžili hlavně z vyrovnané sestavy, kdy zadní dvě desky spolehlivě bodovaly a i na prvních dvou mnoho bodů neztratili. Jejich sestava byla Martina Fusková (5,5/9), Ondřej Stuchlý (5,5), František Mrkus (8) a Richard Štefaník (7,5). Druhý náš zástupce ZŠ Hoštálková měla tři vyrovnané hráče, ale jako čtvrtou šachovnici musela hrát ještě do nižší kategorie patřící Klára Danáková. V silné konkurenci škol to stačilo na 16.místo. Jejich sestava byla Josef Bednařík (5,5), Jakub Krejča (5,5), Karel Kachtík (4,5) a Klára Dančáková (2,5).

Výsledky jsou na chess-results.

Letošní účinkování škol z našeho kraje můžeme hodnotit jako mimořádně úspěšné. Našich šest zástupců vybojovalo čtyři medailová místa. Kromě zlata Gymnázia UH v kategorii 6.-9.tříd to bylo druhé místo jejich starších kolegů ve středních školách, druhé místo ZŠ Hoštálková v kategorii nejmladších a třetí místo Gymnázia Kroměříž v kategorii středních škol. Všem patří gratulace.

4.4.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky