Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Čtrnácté Středisko šachových nadějí

Již počtrnácté se šachuchtiví žáci vsetínského regionu sešli 31. března na sobotním celodenním soustředění Střediska šachových nadějí. A tentokrát to bylo třicet sedm chlapců a dívek, jimž své síly a znalosti a um nabídli trenéři IM Zdeněk Beil, Aleš Krmela, Pavel Viták, Jaromír Galetka, Jiří Halmazňa, Ivan Bartošek, Marek Jurča, Pavel Mladý a Martin Beil. A protože dětí bylo rekordně mnoho, pracovalo se tentokrát dokonce v sedmi skupinách zároveň.

Čtyři devadesátiminutové bloky děti ani trenéři kvůli nepříznivému počasí venku vůbec nerespektovali, a proto prakticky nebyly téměř žádné přestávky. Každý se tak nabažil nejméně čtyřmi sty dvaceti minutami šachového vzdělávání. V poledne jsme se vyvětrali procházkou do blízké restaurace, kde na nás čekal opravdu skvělý oběd. No a večer byly věrným frekventantům rozdány dárky v podobě triček. Všichni si také odvezli kromě vědomostí i účastnické listy s obrázky výtvarnice Vlasty Pospíšilové. A doma si borci otevřou e-mailové schránky, kde na ně vykuknou úlohy, které jim ještě rozešle stavební inženýr těchto soustředění Martin Beil.

Středisko šachových nadějí pořádá občanské sdružení Valašský šachový klub mládeže ve spolupráci se ZŠ Integra Vsetín. V jejích prostorách se šachisté již popatnácté sejdou v úterý 8. května. Je sice státní svátek, ale co je lepšího, než ve volném dnu vyrazit do školy?

Co se probíralo na SŠN č. 14, se můžete podívat v příloze článku, symbolických 64 snímků můžete zhlédnout zde.

Josef Kovařík

Soubor ke stažení (pdf)

2.4.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky