Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

KP družstev mladších žáků pro Postoupky

V sobotu 25.3. se v Kroměříži hrál KP družstev mladších žáků, který pořádal oddíl Sokol Postoupky. Celkem se sjelo třináct týmů. Hrálo se o jedno postupové místo na MČR.

Bohužel se v minulém roce nepodařilo žádnému našemu zástupci na MČR skončit do 13.místa, a tak po mnoha letech se hrálo pouze o jediné postupové místo. Na to bylo několik adeptů, což potvrdil i průběh soutěže, kdy mnoho zápasů mezi týmy bojujícími o první místo končilo těsnými výsledky.

Již ve druhém kole trochu překvapivě prohrál celek Postoupek A se Zbrojovkou Vsetín, kdy na první šachovnici hrající Filip Zavadil nereklamoval remízové postavení v pěšcové koncovce, a spadl na čas. V dalším kole ale Zbrojovka Vsetín dostává kanára 0:6 od Hošťálkové. Dosud neporažené týmy Starého Města A a Hoštálkové pak remízují v kole čtvrtém a dávají tak znovu šanci Vsetínu a Postoupkám k úvahám o přebornickém titulu. V pátém kole je i oba týmy potvrzují, když nejtěsnějším poměrem 3,5:2,5 vítězí Postoupky A nad Hošťálkovou a Vsetín nad Starým Městem. V šestém kole ale Vsetín prohrává s vyrovnaným týmem Zlína a ztrácí naději na titul, který se naopak velmi přiblížil pořadatelům z Postoupek po výhře 4:2 nad Starým Městem A. V posledním kole vítězí Postoupky A nad Zlíntermem a potvrzují přebornický krajský titul.

Postoupky A hrály ve složení Filip Zavadil, David Opluštil, Tomáš Pecháček, Pavel Opluštil, Eliška Vavřínková (host z Lokomotivy Brno) a Tadeáš Šruc. Těžily hlavně ze spolehlivého výkonu posledních dvou desek, kde oba měli 6/6 a prohráli až v posledním kole a Davida Opluštila, který získal šest bodů (prohra pouze v zápase se Vsetínem). Druhé místo obsadil celek Sokola Hoštálková v sestavě Jakub Gálik, Karel Vraj, Adam Březina, Ondra Vraj, Klára Dančáková a Jáchym Karlík. Oporami byla dvojice Ondra Vraj s plným počtem sedmi bodů a Adam Březina s šesti a půl body. Klára Dančáková ztratila pouze bod v klíčovém zápase s Eliškou Vavřínkovou. Třetí místo obsadila Zbrojovka Vsetín ve složení Pavel Budík, Kryštof Panovec, Adéla Bierská, Karel Koňařík, Šimon Šak a Štěpán Řezníček. Na čtvrtém skončilo Staré Město A ve složení František Mrkus, Jan Nekarda, Kryštof Dlouhý, Alexandr Skalský, Lukáš Macháček a Viktorie Všetulová. Zde nad všemi čněl František Mrkus, který potvrdil své vysoké kvality a na první desce uhrál plný počet sedmi bodů. Páté místo pak obsadil ŠK Zlín ve složení Martin Hronek, Kryštof Suchánek, Štěpán Hronek, David Strouhal, Hanuš Suchánek a Eliška Vymětalová (host ze Sokola Postoupky). Tým se opíral zejména o výkony Kryštofa Suchánka a Štěpána Hronka, kteří získali po šesti bodech.

Zajímavostí je, že zmíněná pětice celků měla vždy na prvních dvou místech soupisky hráče s elem. Přeborníkům přejeme úspěšnou reprezentaci na MČR, aby se příště mohlo hrát o více postupových míst.

Kompletní výsledky jsou na chess-results nebo přehledně v excelu v příloze. Z oddílových webů je článek na webu přeborníků z Postoupek a webu Kunovic. Velmi pěkné fotografie Josefa Kovaříka jsou k vidění zde.

Soubor ke stažení (XLS)

25.3.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky