Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Šachové tábory o letních prázdninách 2012

Pomalu ale jistě se blíží letní prázdniny a s nimi i možnost zajímavých šachových táborů. Rád bych na tomto místě doporučil dvojici šachových táborů z tradiční a mnohaletou praxí osvědčené táborové dílny zkušeného organizátora mezinárodního mistra Richarda Biolka.

Na letošní prázdniny chystá Richard Biolek hned dva velmi kvalitní tábory, takže si zájemci mohou vybírat i podle délky tábora a jeho termínu. Oba tábory se uskuteční ve výborném prostředí Vzdělávacího a výcvikového střediska v Domašově nad Bystřicí.

Ve dnech 25.června.-8.červnence proběhne první z táborů, nesoucí podtitul Letní tábor pro talentované šachisty. Tento tábor zároveň slouží jako příprava mladých reprezentantů ČR na reprezentační akce Mistrovství světa a Evropy. Zájemce čeká intenzivní šachový trénink s mnoha renomovanými šachisty – mezi jinými i čtveřicí velmistrů Jánem Markošem, Igorem Štohlem, Martinem Petrem a Markem Vokáčem. Pro případné zájemce doporučuji důkladně zvážit účast na velmi náročné akci, na které bude intenzita tréninku opravdu hodně vysoká a na vskutku reprezentační úrovni. Tento tábor se bohužel kříží se vsetínským turnajem, připravovaným na dny 30.6.-7.7.

Druhý tábor, který nese název Cesta šachovým světem, proběhne v termínu 5.-11.srpna, je určen pro širší spektrum šachistů. Na své si přijdou všichni od velmi mladých šachistů včetně začátečníků, až po pokročilé hráče s zájmem o intenzivní trénink. Věkový rozsah pro účast na táboře je 6-14 let, pro mírně starší šachisty je možné vyjednat výjimku. Program tábora bude přizpůsobený potřebám a šachové síle účastníků. I zde čeká na účastníky velmi kvalitní trenérské obsazení. O účastníky se budou starat mimo jiné mezinárodní mistří Pavel Šimáček, David Kaňovský a Richard Biolek a mezi jinými i vedoucí našeho krajského CTM Martin Beil. Jelikož náš kraj letos žádný šachový tábor nechystá, s radostí tuto kvalitní akci doporučuji.

Pro více informací a konzultaci případné účasti se můžete ozvat mně, anebo ještě lépe přímo hlavnímu organizátorovi obou táborů Richardu Biolkovi na emailovou adresu biolci@volny.cz, anebo na telefon 725 877 819. Propozice obou táborů najdete v kalendářích akcí na Zlínském i na Olomouckém krajském webu, drobný motivační článek pana Biolka najdete zde. Termín přihlášek na první tábor je 10.května, na druhý tábor do 31.května. Kvůli omezené kapacitě obou táborů doporučuji přihlásit se co nejdříve.

Martin Beil,
email martinbeil64@gmail.com, tel. 775 956 183

24.3.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky