Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.1.2022Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (4. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (3. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (2. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (1. kolo)
Soutěže družstev: Krajský přebor mládeže 2022 (úvodní zpráva)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour na Bystřičce

Sto devět šachistů, z toho 16 dívek, se potkalo v sobotu 3. března na Bystřičce. Hrál se třetí turnaj série 1. VASTO Tour 2011 / 2012.

Mezi sedmatřiceti účastníky v kategorii H-10 zvítězil Jakub Schön z Huslenek, který jako jediný dosáhl ze všech aktérů sobotních klání plného počtu 7 bodů. Druhý skončil Jáchym Karlík z Hošťálkové, třetí Jirka Ptáček z Karolinky, oba dosáhli 5,5 bodu.

Mezi dvaatřicet hráčů v kategorii H-12 se začlenila hned trojice účastníků, co mohla startovat ještě o kategorii níže - a všem se dařilo. Ondra Vraj z Hošťálkové skončil čtvrtý, Vojtěch Jiříček ze Skaličky pátý, Martin Nehyba ze Skaličky devátý. Zvítězil Pavel Budík ze Zbrojovky Vsetín, druhý byl Erik Matúš z Francovy Lhoty, oba dosáhli 6 bodů, třetí Jakub Gálík z Hošťálkové uhrál 5,5 bodu.

V nejstarší kategorii H-16 se střetlo pětatřicet chlapců a dívek, mezi nimi i účastnice MS v Brazílii Zuzana Košelová z Prešova. Se 6 body zvítězil Jakub Krejča z Hošťálkové, druhý Matyáš Kovařík ze Zbrojovky Vsetín a třetí Josef Bednařík z Hošťálkové dosáhli 5,5 bodu.

Kompletní výsledky turnaje na Bystřičce jsou v excelových tabulkách zde, celkové pořadí po třech turnajích 1. VASTO Tour zde, fotografie z turnaje můžete zhlédnout zde. Posledním turnajem série je tradiční Májový turnaj na ZŠ Integra Vsetín, který se odehraje na Svátek práce, tedy v úterý 1. května.

Josef Kovařík

4.3.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky