Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Gymnázium Uherské Hradiště a ZŠ Hošťálková ovládly KP škol

Již potřetí se zhostil Valašský šachový klub mládeže a ZŠ Integra Vsetín pořadatelství krajského přeboru základních a středních škol. V úterý 14. února 2012 se sjela nominovaná družstva do vsetínského Střediska volného času Alceda, aby si to rozdala o dvě postupová místa v každé kategorii.

Tu nejmladší podle předpokladů ovládli borci ze ZŠ Hošťálková (Jakub Gálík, Karel Vraj, Adam Březina, Klára Dančáková). Druhou příčku si vybojoval tým ZŠ Zlín-Malenovice (Michal Berky, Pavel Drábek, Petr Plšek, Samuel Vaculík). Bronzové medaile si odvážejí hoši ze ZŠ Huslenky (Radek Chrástecký, Martin Sucháček, Jakub Rožnovják, Jakub Schön).

Kategorie B, tedy II. stupeň ZŠ, dopadla rovněž podle papírových očekávání. Zlato patří nepřekonatelnému Gymnáziu Uherské Hradiště (Martina Fusková, Ondřej Stuchlý, František Mrkus, Richard Štefaník), stříbro má, i když jen o fous, ZŠ Hošťálková (Jakub Krejča, Josef Bednařík, Karel Kachtík, Ondra Vraj) a bronzové trofeje převzalo béčko Gymnázia Uherské Hradiště (Pavel Němec, Matěj Hrabal, Adam Skrášek, Erika Náplavová).

Gymnázium Uherské Hradiště (Vojtěch Dobeš, Lukáš Fusek, Jana Zpěváková, Jakub Náplava) opanovalo i kategorii středních škol. Druhé skončilo Gymnázium Kroměříž (Martin Stachoň, Marek Navrátil, Jan Ryšavý, Jindřich Ryšavý) a na třetí příčce Gymnázium Lesní čtvrť Zlín (Barbora Kolomazníková, Mai Xuan Phamová, Jan Romaňák, Lenka Strouhalová).

Kompletní výsledkový servis můžete studovat v excelových tabulkách zde, ty jsou propojeny i na podrobné statistiky v chess-results. Článek z Valašského deníku ze dne 15. 2. 2012 i s fotografiemi a videosestřihem můžete zhlédnout zde, můžete též listovat fotokronikou pořadatelů , fotografie Radovana Kocúrka jsou zde a televizní reportáž zde.

Josef Kovařík

18.2.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky