Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

14.10.2021Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (úvodní zpráva)
13.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva)
11.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour poprvé v Horní Lidči

Náš potulný šachový „cirkus na kolečkách“ se poprvé představil na dalším místě vsetínského regionu. Letošní 1. VASTO Tour pokračoval v sobotu 28. ledna turnajem na ZŠ Horní Lideč. Díky skvělé podpoře vedoucí školního klubu Hanky Greslové a pana ředitele Miloše Nováka tak Valašský šachový klub mládeže přidává další špendlík s vlaječkou do šachové mapy.

A rozhodně to nebyl turnaj s nováčkovskými chybami. Všechno perfektně klapalo, starosta obce Josef Tkadlec v úvodu pozdravil 84 šachistů a další přítomné z řad trenérů, vedoucích výprav a rodičů. O chuťové buňky se postarali místní partneři – párky dodalo Řeznictví Filák, koláčky Pekařství Šerý Střelná a pitný režim fungoval za přispění firmy Potraviny Františák. Děti i dospělí vypadali po masitém i sladkém obídku velmi spokojeně.

Na korektní průběh partií, které se hrály na sedm kol v tempu 2 krát 15 minut, dohlíželi rozhodčí jednotlivých skupin Miroslav Bělíček, Marek Jurča a Vladislav Hrtáň, na komputeru vše shromažďoval a posunoval do dalších kol Martin Klíma a okem zkušeným dění v sále sledoval hlavní rozhodčí Karel Hurta. K žádnému pochybení nedošlo, drobná nejistota nastala jen v koncovkách dvou utkání, vše se však briskně vyřešilo.

Kompletní výsledky i s různými statistikami hráčů naleznete na chess-results, případně je vše podstatné srovnáno do tabulek v excelu, tradičně krásné fotografie Hanky Obšivačové můžete obdivovat zde.

Letošní 1. VASTO Tour pokračuje třetím turnajem v sobotu 3. března na Bystřičce, propozice jsou zde. Posledním turnajem této série je tradiční Májový turnaj ZŠ Integra Vsetín na Svátek práce v úterý 1. května.

Josef Kovařík

30.1.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky