Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Vsetínské soustředění „Tři v jednom“ se blíží

Vsetínsko se v poslední době stalo zásluhou mnoha dobrovolných trenérů, vedoucích a organizátorů v čele s Josefem Kovaříkem regionem zaslíbeným šachu. Každým dalším dnem roste síla mladého vsetínského šachu, stále se množí počty registrovaných šachistů v regionu i úspěchy v různých soutěžích. Například Hošťálková na špici první ligy dorostu, ve stejné soutěži zápolí Vsetín, na špici krajského přeboru starších žáků bojuje o postup do ligy další nadějný tým Sokol Ústí.

Jedním ze základních stavebních kamenů rozmachu mládežnického šachu na Vsetínsku se vedle úspěšné série turnajů 1. VASTO Tour (příští turnaj v sobotu 28. ledna v Horní Lidči, viz kalendář turnajů) stala šachová soustředění Střediska šachových nadějí (dále SŠN). Od ledna 2010 proběhlo už 12 těchto kvalitních, trenérsky i účastnicky velmi početně i šachově silně obsazených soustředění. Naše šťastné třinácté soustředění SŠN proběhne v pátek 3. února (pololetní prázdniny) klasicky na ZŠ Integra Vsetín.

Vzhledem k úspěšnosti SŠN jsme se rozhodli umožnit tentokrát účast na soustředění i šachistům z dalších míst kraje - z Kroměřížska, Uherskohradišťska a Zlínska. Tak vznikla myšlenka propojit soustředění SŠN i se soustředěním Centra talentované mládeže (dále CTM). Páteční soustředění SŠN tak bude zároveň prvním dnem soustředění CTM, které pak bude na vsetínské ZŠ Integra pokračovat i v sobotu 4. února. Na soustředění se bude o talentované šachisty z celého Zlínského kraje starat téměř 20 trenérů a je pro ně připraveno mnoho zajímavých šachových témat i nešachových činností. Propozice obou propojených akcí (SŠN i CTM) najdete v kalendáři akcí.

Jedním z hlavních rysů úspěšné šachové práce na Vsetínsku je dlouhodobě promyšlená koncepce, založená nejen na získávání mládežnických úspěchů, ale i na lidském měřítku šachové činnosti - aby šachová činnost dělala mladým šachistům i jejich trenérům radost, spojovala je a nabíjela energií. A také princip zapojování mladých trenérů do šachového a trenérského dění, aby šachový život v 16ti letech nekončil, ale naopak získával novou, ještě zajímavější dimenzi - věnovat se šachově nejen sobě, ale také pomáhat ostatním, mladším hráčům, v jejich dalším růstu a poznávání šachových tajů.

Proto jsme se rozhodli, že tentokrát soustředění mladých talentů propojíme i se soustředěním juniorským, kteří v části soustředění dostanou příležitost trénovat své mladší kolegy, v části soustředění se budou moci sami šachově vzdělávat. Vzniká tak ojedinělé soustředění „TŘI V JEDNOM“ - na jednom místě, v jednom víkendu (pátek 3.2. - neděle 5.2.) současně soustředění SŠN, CTM i juniorské! Propozice juniorského soustředění najdete rovněž v kalendáři akcí..

Stále ještě není obsazena celá kapacita všech tří soustředění - další přihlášení jsou vítáni až do termínu pondělí 30. ledna. Pojďte se s námi soustředit! :-)

Na vaši účast se těší pořadatelé - Valašský šachový klub mládeže, o. s. a Centrum talentované mládeže Šachového svazu Zlínského kraje!

Martin Beil, email martinbeil64@gmail.com, tel. 775 956 183

23.1.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky