Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Začal KP družstev starších žáků

V sobotu 7.1.2012 začal v Osvětimanech prvními třemi koly Krajský přebor družstev starších žáků.

Po loňské účasti pouze osmi týmů je letos v KP opět plný počet deseti družstev. Mezi nimi jsou i dva úplní nováčci - Ostrožská Nová Ves a ŠK Zlínterm. Po několika letech se do soutěže vrátila Slavia Kroměříž. Jasným favoritem na první místo je záloha Sokola Postoupky.

Postoupky B přijely na první soustředění v plné síle, což znamenalo tři jasné výhry, kdy z patnácti partií ztratily pouze jediný půlbod. Na druhém místě v průběžné tabulce je Sokol Ústí, který též vyhrál všechny tři zápasy. Třetí místo patří poslednímu plně bodujícímu celku ŠO Kunovice. Výhry Ústí a Kunovic již nebyly tak jednoznačné, oba celky např. s nováčkem z ŠK Zlínterm vyhrály nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Na čtvrtém místě je Hoštálková B se šesti body, která v prvním kole prohrála ve vsetínském derby s Ústím. Za jednu výhru, jednu prohru a vzájemnou remízu mají tři body Osvětimany a Staré Město C. Tři body za jednu výhru si odváží Zlín. Jakožto tým disponující čtyřmi hráči s ELEM (papírově tedy druhý nasazený tým) přijel pouze s jedním hráčem základní sestavy, v dalších zápasech bude jistě pomýšlet v plné sestavě na výrazný vzestup tabulkou. Bez bodu jsou ŠK Zlínterm, Slavia Kroměříž a Ostrožská Nová Ves. Ve většině těchto týmů je převaha dětí patřících ještě do mladších žáků, tak letos budou především sbírat zkušenosti. Ale jak naznačil zejména celek ŠK Zlínterm, který všechny zápasy prohrál nejtěsnějším rozdílem 2:3, tak i letos můžou leckterý zkušenější a starší tým potrápit.

Další trojkolo se bude hrát 21.1. v Malenovicích. To již bude souběh s extraligovými a ligovými soutěžemi, což pravděpodobně oslabí týmy Postoupek a Hošťálkové. Kompletní výsledky jsou ve svazové databázi. Z oddílových webů se článěk objevil zatím jen na webu Kunovic.

8.1.2012  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky