Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Krajská soutěž družstev starších žáků

Po třech letech se krajská soutěž družstev starších žáků hrála v Uherském Hradišti v jídelně ZŠ Unesco. Sešlo se celkem sedm týmů, z nichž tři si přijela zahrát o postup do Krajského přeboru, další čtyři týmy pak obeslaly okolní oddíly svými nižšími družstvy bez nároku na postup.

Škoda, že nakonec nesestavil družstvo oddíl z Ostrožské Nové Vsi. Slavia Kroměříž přijela ve čtveřici, když jim na poslední chvíli onemocněl Karel Kašík. Dle propozic sice může hrát jen jeden host, ale vzhledem k tomu, že se hrálo o 4 postupová místa, o které si přijela zahrát tři družstva splňující podmínky propozic, tak bylo domluveno, že je může doplnit jeden hráč ze ZLÍNTERMU, který přijel naopak s jedním náhradníkem, aby si všechny děti zahrály. A tak i když nakonec Kroměříž měla dva hosty, tak neztrácí právo na postup do KP.

Všechna tři družstva, která přijela se svým nejlepším týmem, hrála od začátku o první místa. Ze začátku se zdálo, že zkušené družstvo Osvětiman bez větších problémů zvítězí, když porazilo tým z Malenovic. Ale po překvapivé prohře v pátém kole s Kroměříží se naopak do čela vyšvihl nejvzdálenější tým. Ovšem v šestém kole ZLÍNTERM porazil Kroměříž a vše se zase v čele srovnalo. Vítězem se nakonec přece jen stal tým z Osvětiman, který měl lepší skóre než Kroměříž. ZLÍNTERM doplatil na remízu z Boršicemi a skončil s dvoubodovou ztrátou na třetím místě. Další pořadí bylo ŠO Kunovice B, SK Boršice C, Staré Město D a Staré Město E.

Podrobné výsledky jsou v příloze nebo na: chess-results. Fotky z turnaje si můžete prohlédnout zde.

Soubor ke stažení (pdf)

22.10.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky