Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Jedenácté Středisko šachových nadějí

Před několika týdny se rozběhl nový školní rok a s ním i pravidelné šachové soutěže a tréninky. Mezi úspěšné tréninkové akce už téměř dva roky patří šachová soustředění ve Vsetíně, která se pod organizátorskou taktovkou Josefa Kovaříka konají v příjemném prostředí vsetínské ZŠ Integra.

V sobotu 8.října se soustředění Střediska šachových nadějí (SŠN) konalo již pojedenácté. Zúčastnilo se 27 šikovných mladých šachistů a šachistek z celého Vsetínska, rozdělených do čtyř skupin podle úrovně svého šachového umění.

Pod vedením třinácti trenérů (Vladislav Bambušek, Ivan Bartošek, Martin Beil, Miroslav Bělíček, Vladislav Hrtáň, Martin Konvička, Josef Kovařík, Aleš Krmela, Jan Malčánek, Hanka Obšivačová, Vlastimil Straděj, Pavel Viták a Radek Zádrapa) čekaly na každou skupinku čtyři tréninkové bloky, každý v délce 1,5 hodiny.

Tématy jednotlivých bloků byly tentokrát například útok při opačných rošádách, realizace převahy v pěšcových koncovkách, řešení krásných kombinací, zajímavé ukázky, jak využít nedodržování zásad zahájení, spousta různých šachových i nešachových her a další.

Moc děkuji všem trenérům, kteří se na našem soustředění podíleli! Zvlášť velkou radost nám všem udělali naši dva noví mladí trenéři Honza Malčánek a Martin Konvička, kteří se ještě před několika měsíci účastnili Střediska šachových nadějí jako svěřenci. Nyní se stali součástí našeho trenérského týmu a svoji novou roli zvládli velmi dobře. Dokázali zaujmout svoje mladší šachové kamarády ze skupin A, B a D a předat jim část svých šachových dovedností.

I jedenácté soustředění SŠN přineslo nejen mnoho přínosných šachových okamžiků, ale i veselé zážitky a pohodu. Alespoň trošku z příjemné šachové atmosféry na našem soustředění můžete nasát z fotografií Hanky Obšivačové a Josefa Kovaříka, které můžete zhlédnout zde.

Další soustředění Střediska šachových nadějí se bude konat v sobotu 10.prosince.

Martin Beil

10.10.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky