Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

18.1.2022Kalendář akcí - Přidána akce KP mládeže - 1.-4.kolo
16.1.2022Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány
Soutěže družstev: Regionální soutěž Uherské Hradiště (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Vsetín (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (6. kolo)
Soutěže družstev: Regionální soutěž Kroměříž (6. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (6. kolo)

Jan Sosna krajským přeborníkem v praktickém šachu

Třicátý šestý ročník Přeboru města Vsetína se uskutečnil od 2. do 9. července. Ve FIDE Open, který se hrál zároveň jako krajský přebor v praktickém šachu, nastoupili čtyřicet dva hráči, v Národním Open třicet dva. V turnajích nastoupily jen dvě ženy, ve FIDE Open Marta Motúzová ze slovenské Povážské Bystrice, v Národním Open Olga Hrňová, neregistrovaná šachistka. Titul krajské přebornice udělen být nemohl. Krajským přeborníkem mezi muži se stal zlínský IM Jan Sosna, vítěz FIDE Open, mezi juniory jeho oddílový kolega Jakub Roubalík, celkově čtvrtý, mezi dorostenci Ondřej Karlík z Hošťálkové, celkově pátý. Druhou a třetí příčku ve FIDE Open turnaji obsadila dvojice z Dubnice nad Váhom FM Karol Motúz a Emil Kováčik. Na šestém místě se v konečné listině objevil Michael Kubík z Beskydské šachové školy. Ten předčil i svého trenéra IM Stanislava Jasného, jemuž se zejména druhá polovina turnaje nevydařila.

Turnajem Národní Open hodně míchali především žáci Zbrojovky Vsetín a Sokola Hošťálkové, kteří pořádně proháněli zkušené šachisty. Vítězem se stal vsetínský Lukáš Gabryš, druhý byl Josef Bednařík z Hošťálkové, třetí místo obsadil Jaromír Bistrý z Valašských Klobouk, čtvrtý skončil Matyáš Kovařík ze Zbrojovky Vsetín, pátý Jaroslav Holiš z Nového Jičína, šestý Rostislav Vilém ze Zbrojovky Vsetín.

Kompletní výsledky ze všech turnajů včetně bleskového jsou na chess-results, televizní reportáž ze simultánky IM Stanislava Jasného zde, televizní reportáž z turnaje je pak zde, článek ze simultánky je zde, článek z turnaje s fotografiemi Davida Klímka na stránkách Zbrojovky Vsetín.

Josef Kovařík

13.7.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: TurnajeArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky