Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

19.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo – oprava)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (úvodní zpráva – oprava)
18.10.2021Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - západ (1. kolo)
Soutěže družstev: Zlínská krajská soutěž - východ (1. kolo – oprava)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

49.ročník Zaječic

Poslední květnový víkend se hrálo na Seči MČR družstev starších žáků, tradiční Zaječice. Náš kraj reprezentovala pětice družstev.

Zaječice se hrají nepřetržitě od roku 1963, letos se uskutečnil 49.ročník. V posledních letech se turnaj hraje i jako MČR. Z našeho kraje je dlouhodobě neúspěšnější Staré Město, které turnaj dokonce v roce 1983 vyhrálo, když na první desce hrál současný velmistr Zbyněk Hráček, vedoucím týmu byl Antonín Horsák. Tradičním účastníkem jsou i Boršice, které mají první účast v roce 1970, kdy tým vedl Josef Ludvíček. Fotky boršických družstev ze sedmdesátých let si můžete prohlédnout zde.

V letošním roce byl nejvýše nasazen tým ze Starého Města jako číslo pět. Staré Město hrálo celou dobu na předních deskách, ale trochu smůlovatý los, který jim přidělil v posledních dvou kolech první dva nasazené týmy je odsunul na celkové 11.místo. Tým sousedních Boršice skončil na 17.místo, Postoupky na 19.místě, Vsetín na 26.místě a Zlín na 37.místě. Vítězem se stal Frýdek-Místek před týmem 2222 Polabiny Pardubice. Kompletní výsledky tradičně na chess-results.

Tento krátký přehled doplníme odkazy na reportáže přímých účastníků z našeho kraje, kde se dozvíte podrobnosti: Postoupky, Boršice, Zlín. Fotografie z turnaje od Josefa Kovaříka s portréty všech hráčů našeho kraje jsou pak zde.

Web turnaje, kde jsou i bezkonkurenční statistiky a kompletní výsledky všech dosavadních ročníků je zde, hodnotící článek pana Hájka je pak zde.

11.6.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky