Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

Skončily dorostenecké soutěže

O uplynulém víkendu skončily dorostenecké ligové soutěže. V extralize se udržela obě družstva, jak Boršice, tak i Staré Město, Staré Město B je v 1.lize druhé, Hošťálková je pak jako nováček třetí.

Boršice měly lepší výchozí pozici k záchraně než Staré Město, když měly šest bodů oproti třem Starého Města. Ale již v prvním zápase Boršice prohrály s Rychnovem a po výhře Starého Města s Hořicemi byl bodový stav obou týmů srovnán. Sobota vyšla oběma stejně dobře, když po výhrách s Oázou a Údlicemi mají na kontě obě družstva 12 bodů. Ale turnaj je velmi vyrovnám, kdy stále mlže sestoupit kdokoliv s šestice na 1.-6.místě. Družstva Orlové a Oázy Praha už mají sestup jistý. Boršice remizují v posledním kole s Hořicemi, Staré Město vítězí i počtvrté tentokráte s Rychnovem. A to oběma stačí k záchraně. Staré Město dokonce skupinu o udržení vyhrává, Boršice jsou třetí.

V 1.lize východ má náš kraj zastoupení v pětici týmů. Nejlépe si vedla záloha Starého Města. O víkendu vyhrála relativně lehce všechny čtyři zápasy s družstvy z druhé poloviny tabulky a obsadila výborné druhé místo. Nováček soutěže měl soupeře o víkendu o poznání těžší. Chyběl jim na druhé šachovnici host Jiří Zapletal, což se ukázalo být rozhodující. Hošťálková tak prohrála oba zápasy s Durasem Brno, což je odsunulo na konečnou třetí příčku. Postoupky A i v pěti dokázaly porazit obě družstva Lokomotivy Brno, na Durasy však již nestačily. Celkově je to 5.místo. Boršice B figurovaly před víkendem na sestupových místech, ale víkendový soupeři dávali velkou šanci na záchranu. To se i povedlo, když s deseti body obsazují nesestupové 9.místo. Horší úlohu měla záloha Postoupek, která měla silnější soupeře. S dvěma družstvy Lokomotivy Brno se jim povedlo uhrát 4 doby, s Durasem A i B pak Postoupky B prohrávají a končí na desátém místě. To znamená sestup do Krajského přeboru. Ale jelikož v poslední době se vždy mnoho družstev do 1.ligy nepřihlásilo, tak je dost velká šance na účast v lize i v další sezóně.

Výsledky všech soutěží jsou k prohlédnutí na svazové databázi, případně od přímých účastníků na stránkách Postoupek a Boršic.

21.4.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky