Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

ZŠ Hoštálková stříbrná!

Již poněkolikáté v řadě se finálový turnaj Přeboru škol v kategorii 1.-5.tříd odehrál v hotelu Petr Bezruč v Malenovicích. Za náš kraj si možnost startu vybojovaly ZŠ Hošťálková a ZŠ Unesco Uherské Hradiště.

S vyššími ambicemi hrát o přední místa přijela ZŠ Hošťálková, která byla nasazena jako číslo tři, pro ZŠ Unesco UH byl již úspěch postup na republiku, tomu odpovídalo i nasazení pod číslem 22.

Hošťálková začala dvěma výhrama 4:0, což ji katapultovalo na první desku, kterou již do konce turnaje neopustila. Kluci pak i třetí kolo dali kanára a když další kolo skočilo remízou a na závěr prvního dne porazili první nasazený Frýdek-Místek bylo z toho tříbodové vedení. Ve druhém dnu se na prvních deskách obvykle rodil těsný výsledek, a tak si Hoštálková stále udržovala náskok, který před posledním kolem činil 2 body na druhého a dva a půl na třetího. Bohužel jak se ukázalo poslední kolo bylo v režii škol z Hradce Králové. ZŠ Josefa Gočára poráží Hošťálkovou 2,5:1,5 a to v kombinaci s výhrou ZŠ Milady Horákové 4:0 znamená, že se bodově dotahuje na Hošťálkovou a s lepším pomocným hodnocením ji předstihuje. Opakovala se tak bohužel podobná situace s před dvou let, kdy ZŠ Unesco UH měla též po prvním dnu tříbodový náskok, aby nakonec na pomocné hodnocení skončila druhá.

O stříbro pro Hošťálkovou se zasloužila čtveřice Jakub Krejča, Jakub Gálik, Karel Vraj a Adam Březina. Kromě Jakuba Krejči můžou všichni hrát i příští rok, tak mají doplněni o Ondru Vraje nebo Klárku Dančákovou druhou možnost o dobytí mety nejvyšší. Družstvo doprovázel František Veselský, který je spolu s Alešem Krmelou hlavním spolutvůrcem současných úspěchů Hošťálkové v mládežnických kategoriích.

ZŠ Unesco hrála po celou dobu na zadních deskách. Tomu pak odpovídalo i celkové 21.místo v souladu s nasazením. Tým byl kompletně složen s hráčů ŠO Kunovice v pořadí Tomáš Fridrich, Lukáš Oplatek, Tomáš Jurča a Albert Zelnitius.

Výsledky jsou k dispozici na chess-results .

18.4.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky