Šachový svaz Zlínského kraje
Šachový svaz Zlínského kraje

Poslední aktualizace

24.10.2021Soutěže družstev: Regionální přebor Uherské Hradiště (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (2. kolo)
Soutěže družstev: Zlínský krajský přebor (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Vsetín (2. kolo)
Soutěže družstev: Regionální přebor Kroměříž (úvodní zpráva – oprava)
Soutěže družstev: Regionální přebor Zlín (2. kolo)
Mládež, Metodické materiály - Aktuální úkoly byly aktualizovány

1. VASTO Tour pokračovala ve Skaličce

Žákyně a žáci ze Vsetínska, ze západního Slovenska a z Olomouckého kraje se ve třetím turnaji 1. VASTO Tour utkali tentokrát ve Skaličce nedaleko Hranic na Moravě. A sjelo se jich do sokolovny v této malinké obci sto dvanáct.

Zdejší TJ Sokol ve spolupráci s obcí a zdejší základní školou a také za přispění DDM Hranice na Moravě, Valašského šachového klubu mládeže a místních sponzorů připravili obrovské množství cen pro všechny účastníky. O medaile však bojovali především favorité. A protože mezi 51 účastníky kategorie do deseti let dokázal Adam Březina z Hošťálkové všech sedm svých soupeřů porazit, odcházel se zlatem na krku. Druhý skončil se šesti body Pavel Budík ze Zbrojovky Vsetín, třetí Ondra Vraj z Hošťálkové získal rovněž šest bodů. V posledním turnaji si to o celkové první místo rozdají právě Pavel Budík s Ondrou Vrajem.

Mezi dvanáctiletými šachisty dominoval se sedmi výhrami Jakub Jiříček ze Skaličky. Druhý Karel Vraj z Hošťálkové porazil šest soupeřů a třetí Pavel Hrbáček z Huslenek pět. V této kategorii svedou lítý boj o celkové prvenství Karel Vraj s Jakubem Jiříčkem.

Mezi šestnáctiletými hráči byla bitva mnohem vyrovnanější a zamotanější. Zejména na tomto turnaji platilo, že úspěch v poslední partii znamenal i úspěch v celém klání. Jáchym Bareš z Grygova slavil prvenství za 5,5 bodu. Druhý Lukáš Gabryš ze Zbrojovky Vsetín dosáhl stejného bodového zisku, třetí Tomáš Zajíček z Rošády Prostějov pěti bodů. V nejstarší věkové skupině může na prvenství v celém ročníku pomýšlet kromě Lukáše Gabryše i jeho týmový kolega Rostislav Vilém, dále Josef Bednařík z Hošťálkové, Michal Horňák z Brumova či Lukáš Vozák ze Skaličky.

Že vstoupil seriál 1. VASTO Tour i na území jiného kraje, byla dobrá volba. Pořadatelé ze Skaličky připravili pohostinství ve velkém stylu, v ročníku 2011/2012 tady určitě mladí šachisté rádi zamíří znovu. Ročník letošní bude sčítat zajíce na posledním turnaji, který se uskuteční na ZŠ Integra Vsetín v sobotu 7. května. Zveme všechny mladé vyznavače královské hry, letos nám do seriálu 1. VASTO Tour zasáhlo již 161 hráčů.

Výsledky turnaje ve Skaličce jsou zde, celkové pořadí po třetím dějství je zde. Ve fotogalerii můžete zhlédnout šedesát snímků, dalších sto šedesát fotek z objektivu Hanky Obšivačové je pak zde.

Josef Kovařík

3.4.2011  |  přidal: Pavel Růčka   |   kategorie: MládežArchiv článků

Zpět na úvodní stránku
© 2005
webmaster: sszk@seznam.cz
Doučování matematiky